Posted by NAT
kedd 04 március 2014 - 09:05:20

Tizedik alkalommal osztottak díjakat február utolsó napján a Héraklész Díjátadó Gálán, amelyen váci sportolókat is jutalmaztak.
Az elmúlt esztendő korosztályos Európa- és világbajnokságain legjobban szerepelt magyar sportolók és csapatok eredményei alapján került sor díjazásra. A különböző kategóriákban összesen öt Vácott sportoló érdemelte ki az elismerést.

A nagycsapatok kategóriájában a junior női kézilabda kontinensbajnokságon ezüstérmes válogatott nyert. Hajdu János szövetségi kapitány csapatában négy váci kézilabdázónő kapott helyet: Bíró Blanka, Ivanics Dóra, Szondi Zsófia és Virág Noémi.
A 2-4 fős kiscsapatok férfi kategóriájában a kajak-kenu ifjúsági Európa-bajnok és világbajnoki aranyérmes váci Noé Zsombor a dunafüredi Vass Péterrel párban vehette át a kitüntetést.

A vártnál fölényesebb győzelemmel szerezték meg élvonalbeli férfi kézilabdázóink a pontokat szombaton este a váci sportcsarnokban megrendezett bajnokin.
A Váci KSE Győr elleni csatájának külön pikantériát adott, hogy a két gárda kispadjáról a Rosta-fivérek irányították tanítványaikat. Az első percek váltott vezetése után egy 6-1-es gólsorozattal jutottak előnyhöz a mieink, melyet a szünetig megtartva 16-14-es előnnyel mehettek pihenni.
A folytatásban ismét remekül őrizte a hálóját a váci kapus, Vitáris Norbert, támadásban pedig Lendvay Péter és Gábori Máté volt rendkívül eredményes. Folyamatosan növelte a különbséget a Vác és végül kilenc találattal, 35-26-ra nyert.
A mieink pénteken Balatonfüreden zárják az alapszakaszt, majd következik számukra az alsóházi rájátszás.
A győriek elleni győztes mérkőzést pedig mai adásunkban felvételről megtekinthetik kedves nézőink.

Idegenbeli győzelemmel indította a megyei első osztályú focibajnokság tavaszi idényét a Vác FC. Csank János gárdája Vecsésen a hazaiak első félidő végi 1-0-s vezetése után 3-1-re nyert. A találkozóról részletesen szerdai sporthíreinkben számolunk be.