Posted by NAT
csütörtök 06 március 2014 - 08:28:44

Utolsó alapszakaszbeli győzelmével csoportelsőként vehet részt a rájátszásban a váci futsal együttes
A második félidőben fordította a maga javára a tavaszi szezonnyitó bajnokit a váci focigárda.

Hazai környezetben aratott magabiztos győzelemmel zárták az NB II Közép csoportjának alapszakaszát a váci futsalosok.
A fővárosi egyetemisták elleni rangadón a Vác a Dunakeszi visszalépése miatt a csoportelsőségért, a rivális a csoport 4. helyének megszerzéséért lépett pályára. A mieink szerencsére nem bíztak semmit a véletlenre. Az első tucat perc végére már háromgólos előnyre tettek szert, amit a szünetig meg is tartottak. A fordulás után sem veszélyeztette semmi a győzelmet, majd a lefújás előtt Styevkó Gábor találata már a slusszpoént jelentette.
A végeredmény: 5-2-es félidő után 8-3 a mieink javára.
Váci gólszerzők: Benkó Bence 3; Vén Gábor 2; Halász Bence, Hirt Gergely és Styevkó Gábor 1-1 találat
A folytatásban tehát a mieink az NB I-be való feljutásról döntő hatcsapatos rájátszásban vehetnek részt. Ennek részleteiről a jövő héten beszámolunk.

Bár az első játékrész után még hátrányban volt, a második félidőben fordítani és nyerni tudott a váci focigárda az idénynyitón.
A mieink Vecsésre látogattak, ahol a tabella harmadik helyén álló hazaiak annak ellenére veszélyes ellenfelek voltak, hogy az őszi váci 90 percet 6-0-s győzelemmel tudta le csapatunk.
Ennek megfelelően nagy csatát hozott az első félidő. Hiába játszottak a mieink látható technikai és taktikai fölényben, a vendéglátók szereztek gólt a félidő közepén. A szünetig nem is változott az állás.
A folytatásban tíz perc telt el a játékrészből, amikor az előrehúzódó Benke Viktor egyenlített. Támadásban maradt csapatunk, ám a hazaiak lelkesen védték kapujukat. Negyedórával a lefújás előtt fordult a kocka, immár a mieinknél volt az előny. A gól a télen igazolt Fábri Tamás nevéhez fűződik. A hajrában már fáradni látszott a Vecsés és ezt kihasználva Greff Ádám a 82. percben bebiztosította csapata győzelmét.
A Vác tavaszi hazai premierje szombaton fél háromkor lesz a városi stadionban a Hévízgyörk ellen.