Posted by NAT
szerda 16 április 2014 - 16:24:52

Tovább tart a váci kézilabdázónők bajnoki nyeretlenségi sorozata.
Ezúttal öt lőtt góllal szerezte meg a győzelmet a Vác FC.

Ismét nem tudott nyerni hazai környezetben az Ipress Center Vác női kézilabda együttese. Az alapszakaszt záró fordulóhoz hasonlóan most is a békéscsabai csapat látogatott Vácra és újra döntetlent tudott elérni.
Az 5-8. helyért vívott rájátszás második fordulójában a találkozó első harmadában felváltva vezette a csapatok, majd elsősorban Kamper Olívia góljaival a szünetre 12-9-es előnyt harcoltak ki a mieink. A szünet után több alkalommal már öt találatnyi is volt a hazaiak fórja, ám a hajrára új erőre kapott a viharsarki hölgykoszorú. Hiába dobott szép átlövésgólokat Drávai Gyöngyi, a legvégén 24-24-nél a vendégek még a győzelemért is támadhattak. Szerencsére sikertelenül.
A döntetlennel immár nyolcra nőtt a nyeretlenül megvívott hazai bajnokik sora, Konkoly Csaba tanítványai utoljára tavaly szeptemberben szereztek két pontot a váci sportcsarnokban.
Az Ipress Center-Vác legközelebb április 19-én este hatkor a Siófokot fogadja, a Békéscsaba elleni mérkőzést pedig ma felvételről levetítjük kedves nézőinknek.

Immár utcahosszal vezeti a megyei első osztályú labdarúgó pontvadászatot a Vác FC gárdája.
Csank János csapatának áldozata ezúttal a törökbálinti legénység volt. Mivel ez a csapat volt, amely először megúszta ősszel kapott gól nélkül a mieink elleni kilencven percet, fokozott koncentrálásra volt szükség az újabb magabiztos sikerhez.
Ebben nem is volt hiány.
Az első negyedóra viszonylag kiegyensúlyozott küzdelme után Tányéros Gergő volt jókor jó helyen, majd pár perc múlva Fábri Tamás duplázta meg az előnyt egy szép szólót követően. A szünetig már nem változott a 2-0-s állás, nem úgy a térfélcsere után.
Igaz, a kiütésre félórát kellett várni, mivel a vendégek szervezetten védekeztek. Ám ezúttal is felőrölte ellenfele erejét a Vác. Előbb Rusvay Gergely helyezett nagy nyugalommal a kapus mellett a hálóba, majd ugyanő értékesített egy büntetőt. Végül a hosszabbítás pillanataiban Benke Viktor állította be az 5-0-s végeredményt.
Mivel a nagy rivális érdiek vereséget szenvedtek, a mieink előnye a tabella élén immár hét pont. A Vác FC legközelebb április 19-én Gödöllőn lép pályára.