Posted by NAT
péntek 09 május 2014 - 15:55:03

Bejutottak a megyei kupasorozat elődöntőjébe, egyben felkerültek a következő Magyar Kupa kiírás országos főtáblájára a váci focisták.
Május közepén kezdi el a váci vízilabda együttes a rájátszást.

A szerdai váci kupameccsen a komoly fizikai, illetve technikai hátrányban lévő gödöllői labdarúgók még az első tíz percet sem tudták kihúzni kapott gól nélkül. Újabb pár perc elteltével Greff Ádám a második találatát is megszerezte. Ezt követően a félidő hajrájáig sorra hagyta ki ziccereit a hazai gárda, míg a 38. percben aztán Tóth Gergely beállította az első játékrész 3-0-ás eredményét.
A folytatásban Sorecz Szabolcs és újra Greff Ádám révén ismét két gyors váci gól következett. Majd Farkas Péter kiállítása miatt a mérkőzés záró harmadát emberhátrányban játszotta csapatunk. Kevesebb is volt már a gólszerzési lehetőség és a vendégek is többször eljutottak a váci kapu elé. Mégis a csereként beállt Rusvay Gergelyé volt a végső szó, aki öt perccel a lefújás előtt kialakította a 6-0-ás végeredményt.
Sikerével a Vác bejutott a megyei kupasorozat legjobb négy együttese közé. Ami azt is jelenti, hogy az ősszel induló Magyar Kupa viadal országos főtáblájáról kapcsolódhat majd be a küzdelmekbe.
A Vác FC a legközelebbi bajnokiját szombaton 17 órakor hazai környezetben vívja a Százhalombatta ellen.

A Magyar Vízilabda Szövetségben elkészítették a harmadosztályú férfi vízilabda pontvadászat rájátszásának menetét. Mint ismeretes, a Váci Vízilabda SE csoportjában az ötödik helyen végzett, így a 17-20. helyért szállhat a folytatás során a medencébe.
A mieink a Hódmezővásárhellyel, a Nagykanizsával és a szolnokiak második csapatával egyaránt kétszer találkoznak. Az első dupla fordulóra május 17-én kerül sor.

Ezen a hétvégén szombatra torlódtak a váci vonatkozású labdajáték mérkőzések.
Az időrendben a sort a Vác FC labdarúgói kezdik, akik 17 órától a váci stadionban a Százhalombatta együttesét fogadják.
Mindkét élvonalbeli kézilabda csapatunk este hatkor lép pályára. A nők a fehérváriak ellen hazai környezetben, míg a férfiak Mezőkövesden próbálnak fontos pontokat szerezni.