Posted by NAT
hétfő 19 május 2014 - 09:16:29

Újabb hazai vereségével minden bizonnyal csak a 11. helyen végez a Váci KSE.
Idegenben lép pályára a megyei kupadöntőbe jutásért a váci focicsapat.

Ismét elbukott egy szoros mérkőzést a váci NB I-.es férfi kézilabda gárda, miután a megyei rangadón 12-11-es félidei hátránya után 26-25-re kikapott a Ceglédtől.
Az első félidőben végig a vendégek vezettek, a váciak erejéből csak az egyenlítésekre futotta. A szünetet követően fordult a kocka és a találkozó háromnegyedénél már kétgólos váci előnyt mutatott az eredményjelző. Ekkor azonban a kevés csere megbosszulta magát, az alapcsapat rutinos játékosai elfáradtak és egy tízperces rossz periódus a vendégek javára döntött.
A Váci KSE holnap Orosházán vendégeskedik, ám minden bizonnyal csak a 11. helyen zárja a bajnokságot. Mivel azonban ezúttal nem lesz kieső az élvonalból, a mieink ősztől is az első osztályban rajtolhatnak.

A megyei labdarúgó szövetségben elkészítették a kupasorozat elődöntőinek sorsolását. A Vác FC május 21-én szerdán fél hattól a Taksony csapatához látogat. Döntetlen esetén a megyei másodosztály egyik csoportjában éllovas hazaiak jutnának tovább.

Csúnya vereséget szenvedtek a másodosztályú asztalitenisz csapatbajnokság utolsó előtti körében a Váci Reménység pingpongosai. A mieink a 4. helyen álló győrieket fogadták és 17:1 arányú vereséget szenvedtek. Egyetlen győzelmünket Héjj Marcell szerezte.
A tízcsapatos csoportban a 8. helyén álló váciak szombaton idegenben a BVSC ellen fejezik be a sorozatot.

A megyei sakkszövetség honlapján található információk szerint a Váci Sakk Club nyerte a megyei sakk csapatbajnokság élvonalának bajnokságát.
A mieink nyolc mérkőzést játszottak és csupán az utolsón, a második helyezett Dunaharaszti ellen vesztettek minimális arányban. Ez viszont elegendő volt ahhoz, hogy riválisukat két ponttal megelőzve, elsőként zárják a sorozatot.

A hajrához érkeznek ezen a hétvégén a különböző csapatsportok bajnokságai.
A sort pénteken este a futsalosok nyitják, akik a Fradihoz látogatnak.
Szombaton a két váci élvonalbeli kézilabda együttes utazik. A nők este hatkor Siófokon, a férfiak fél hétkor Orosházán próbálnak pontot szerezni. E napon a Váci Reménység asztaliteniszezői Zuglóban fejezik be a bajnokságot, míg a váci focisták vasárnap Nagykőrösön már bebiztosíthatják a bajnoki címüket.
Vácon egy jelentősebb sportesemény lesz: szombaton délelőtt és kora délután a harmadosztályú vízilabda bajnokság 17-20. helyéért rendeznek mérkőzéseket.