-Középiskolai Úszó Világkupa
-XIV. Lauder ifjúsági sakk verseny
-XI. Pest Megyei Utcai Kosárlabda Bajnokság
-Groupama Mountain Bike Magyar Kupasorozat

Az NB III-as labdarúgó bajnokságban a Dunakeszi magyarság 2-0-ra nyert a Balassagyarmat ellen, a Veresegyház pedig kikapott 1-0-ra a Mezőkövesdtől. A Pest megyei II. osztályban: Pilisvörösvár – Kisnémedi 4-0, Dunabogdány – Iklad 5-0, Erdőkertes – Tahitótfalu 1-0, Verőce – Gödöllő 5-2.

A Nemzetközi Iskolasport Szövetség a Magyar Diáksport Szövetséget bízta meg a 2007-es évben a Középiskolai Úszó Világkupa megszervezésével. A verseny április 28-tól május 2-ig került megrendezésre Székesfehérváron, a helyi Polgármesteri Hivatal és a Magyar Diáksport Szövetség szervezésében. A Váci Vízmű Sportegyesület versenyzője Kanda Ágnes is részt vett a Világkupán, amelyen 20 ország képviseltette magát. A váci lány egyéni számban, 50 méter mellen harmadik helyezést ért el. A 6x50 méteres gyorsváltóban és a 4x50 méteres vegyesváltóban szintén harmadik lett.

Budapesten rendezték meg a 7 fordulós svájci rendszerű XIV. Lauder ifjúsági sakk versenyt. Ez a torna Rapid kategóriában a legnagyobb, legrangosabb ifjúsági verseny Budapesten, illetve vonzáskörzetében. A Váci Sakk Klub két versenyzője közül Slezák Ákos 1. helyezést ért el az 1988-91-es korcsoportban. Török Tamás a 2. helyen végzett az 1994-95-ös korcsoportban. Az NB II-es sakk csapatbajnokság 10. fordulójában: Vác - MAFC 7,5 - 4,5. A Pest megyei I/A osztályban a 9. fordulót rendezték meg: Vác - Pomáz 4-1.

Szentendrén elrajtol a XI. Pest Megyei Utcai Kosárlabda Bajnokság. Május elsején a második fordulóban Vácott randevúztak az utcai kosárlabdások. Míg Szentendrén 64 csapat szerepelt és 138 mérkőzést kellett rendezni, addig Vácott 68 csapat nevezett be, akik 164 meccset játszottak le összesen. A váci helyszín ezúttal is a Duna-part volt a Vár alatti aszfaltos terület. A váci indulók közül a férfi 3-as korcsoportban a Truth csapata 4. lett, az F4-es csoportban a Pszichopaták 8., a Truth a 9. helyen zárt. Az F5-ös kategóriában nyert a Media Markt csapata. A Női 2-es csoportban a Csont nélkül csapata nyert. A vegyes kategóriában 5. lett a Csak ma és a 7. helyen végzett a Vegyes felvágott elnevezésű csapat. A bajnokság folytatására a hétvégén Székesfehérvárott kerül sor.

Pilisszántón rendezték meg a Groupama Mountain Bike Magyar Kupasorozat 2. fordulóját, a Pilis Kupát. A hazai négy fős olimpiai keretben helyet kapott a nagymarosi Melts András is. A férfiak versenyén a szlovák Milan Barenyi ért elsőként a célba. A legjobb magyar a Corratec World Team versenyzője, Melts András több mint 3 másodperces hátránnyal a harmadik lett. A C1-es kategóriájú UCI versenyen Melts a nemzetközi szabályok értelmében világranglista-pontot szerzett.