News Item: : Sport
Posted by NAT
péntek 10 október 2014 - 15:09:16

Az utolsó mérkőzés döntő játszmájában vesztette el újabb csapatbajnokiját a váci asztalitenisz csapat.
Három pontot szerzett a nyitó forduló két mérkőzésén a váci vízilabda gárda.

A végsőkig kiélezett csatában, de újra vereséget szenvedtek a második vonalban szereplő váci pingpongosok.
A Váci Reménység együttese a csapatbajnokság negyedik körében a bükieket fogadta. A párosok két mérkőzése után 1-1-re álltak a felek, majd az egyéni csaták során végig a vendégek álltak jobban. Az utolsó körben 9-8-as vendégvezetésnél került sor a döntő mérkőzésre. Ezen Agócs Péter döntő szettben vesztett 18-16-ra, így nem sikerült a döntetlen kiharcolása.
A mieink közül az egyéniben Holhos Tamás és Jóna András 3-3 találkozóját is megnyerte, ám Agócs Péter csak egyszer győzött, míg Némann Dávid nyeretlen maradt.
A Reménység október 19-én Budaörsre látogat.

A férfi vízilabda bajnokság harmadosztályának nyitó dupla fordulóját az MTK rendezte Leányfalun. A Váci Vízilabda SE először a kecskemétiekkel meccselt és fordulatos, izgalmas összecsapás végén 10-10-es döntetlen ért el.
Egy mérkőzésnyi időt pihenhettek a mieink és a fehérvári riválissal szemben újra medencébe szálltak. Ez a rangadó is kiélezett csatát hozott és a záró negyed előtt 6-6-os döntetlenre álltak a csapatok. Ekkor kétgólos előnyre tettek szert a váciak, amelyből a lefújásra egyet megtartva, 9-8-as győzelmet arattak.
A váciak legközelebb október 11-én a fővárosban játszanak újabb két bajnokit.

Ebben a bajnoki sorozatban is két egycsoportos elsőosztályú pontvadászatban érdekeltek a Vác Városi Labdarúgó SE utánpótláscsapatai. Mindkét gárda túl van az őszi szezon felén a 16 csapatot felvonultató mezőnyben.
A 21 évesek Nagy Tibor által irányított legénysége az eddig lejátszott nyolc találkozójából egy döntetlen mellett kettőt nyert meg és öt alkalommal vesztett. A csapat legutóbb Újpesten kapott ki 2-0-ra és hét ponttal a tabella 10. helyén áll.
A négy évvel fiatalabbak bajnokságában Rob Kornél tanítványai eddig egyszer nyertek és két döntetlen mellett szintén ötször kaptak ki. Legutóbb 2-1-re az újpestiek otthonában. A mieink öt pontjukkal jelenleg a 14. helyet foglalják el

A vasárnapi önkormányzati választás ellenére két váci csapat is fontos bajnokit játszik e napon.
A második vonalban élen álló Váci KSE ezúttal hazai pályán szerepel. Vasárnap este hattól az NB I-es Balatonfüred utánpótlás gárdáját fogadja.
Pár órával ezt megelőzően lép pályára a váci focicsapat. Ők délután háromtól Baján vendégeskednek.
Az eredményekről hétfői sporthíreinkben számolunk be.