Posted by NAT
kedd 13 január 2015 - 09:03:57

Nagyon fontos két pontot szerzett a szombati bajnokin az Ipress Center-Vác együttese

Az elmúlt év váci sporttörténeteire visszatekintő sorozatunkban ezúttal a márciusi történéseket foglaljuk össze

Az utolsó pillanatokig izgalmas, váci szempontból sikeresen záruló női kézilabda mérkőzést játszottak szombaton este a váci sportcsarnokban. Az alapszakasz 13. fordulója az Ipress Center-Vác hölgykoszorújának hozott szerencsét, miután 18-13-as első félidőt követően 30-29-re verte a debreceni együttest.
Pedig a találkozó rosszul indult a mieinknek, hiszen a vendégek 5-1-es előnyre tettek szert az első percekben. Még az első negyedóra végén is négygólos hátrányban volt csapatunk, ám ezt követően a szünetig régen várt jó produkcióval szinte szárnyaltak Ottó Katalin tanítványai.
A szünetet követően viszont ismét a Debrecen kapott előbb lábra és a félidő felénél már csak egyetlen gól volt a váci előny. A hajrá nagy küzdelmet és sok izgalmat tartogatott. A váciakat a tíz gólt dobó Hornyák Dóra szinte a hátán cipelte, ám a záró percekre a többiekkel együtt ő is elfáradt.
Az utolsó percben az egyenlítésért támadhattak a vendégek, ám szerencsére a pontrablás nem jött már össze nekik.
A váciak legközelebb szerdán este héttől tévéközvetítéssel kísérve fehérvári csapat vendégei lesznek.
A Debrecen elleni hazai győzelmet pedig mai adásunkban felvételről megtekinthetik kedves nézőink.

Váci, a Nemzet Sportvárosa - 2014/március

Visszatekintő sorozatunkban egy-egy hónap legjelentősebb váci sporteseményeit szedjük csokorba.
Győzelemmel kezdte márciusban a tavaszt a Vác FC, míg a futsalosok - a Dunakeszi visszalépése után - csoportgyőztesként jutottak az NB I-es szereplés jogáért kiírt rájátszásba.
Bácskai Dominika a felnőttek ergométeres bajnokságában ezüstérmet nyert, míg a korosztályos kategóriájában Nógrádi Tivadar és Hász Márton egyaránt a legjobbnak bizonyult.
A szektorlabda Európa-bajnokságon Szathmáry Károly csapatban arany-, egyéniben ezüstérmes lett. Megkezdődtek a kézilabda női és a férfi NB I-es rájátszások. Az Ipress Center-Vác az 5-8., a Váci KSE a 7-12. helyért volt érdekelt.