Posted by webV
kedd 03 március 2015 - 09:30:08

Nem okozott gondot a váci kézilabdázónők számára a sereghajtó szegediek fölényes legyőzése

Győzelemmel kezdte a tavaszi szezont és már nyolc pont előnnyel áll az élen a váci focigárda

A húsz forduló alatt mindössze egy pontot szerző sereghajtó otthonában arattak fölényes győzelmet vasárnap este az Ipress Center-Vác kézilabdázói.
A mieink az első percek védekezés nélküli gólpárbajából 3-4 találatnyi vezetéssel jöttek ki, majd a szünetig 22-15-ös előnyre tettek szert. A folytatásban szerencsére továbbra is a váciak akarata érvényesült. Hornyák Dóra mellett ezúttal Dijana Jovetics és Dakos Noémi járt élen a hálózörgetésben. A meccs kétharmadánál már 27-17-es váci fórt mutatott az eredményjelző. A hajrában a fiatalok kaptak bizonyítási lehetőséget Ottó Katalin edzőtől és ők is növelni tudták az előnyt.
Végül 39-27-re nyert a Vác, amely az alapszakasz utolsó fordulójában március 14-én szombaton este héttől a Siófokot fogadja.

A lehető legjobban jött ki a tavaszi szezon nyitófordulójából NB III-as listavezető focicsapatunk. A mieink idegenben 1-0-ás félidő után 3-0-ra nyertek..
Nagy elánnal és magabiztosan kezdett csapatunk vasárnap délután a Dunaharaszti otthonában. Alig telt el negyedóra a mérkőzésből, amikor Kószás Krisztián révén máris előnybe kerültek a mieink. A szünetig vendég fölénnyel jobbára a mezőnyben folyt a játék és az állás már nem is változott.
A második játékrész elején mintha ugyanabba a folyóba léptek volna a csapatok. Most is lepergett az első negyedóra, amikor Zsolnai Richárd kötött masnit a hazai védők lábára, majd átadásából Rusvay Gergely duplázta meg az előnyt. Csapatkapitányunk újabb negyedóra múlva ismét eredményes volt, kialakítva a végeredményt. Ezzel a váciak előnye nyolc pontra nőtt a Kozármisleny és a Dabas előtt.
A Vác FC 2015-ös első hazai bajnokijára március 7-én szombaton fél háromkor a szegediek ellen kerül sor a váci stadionban.

Bár az első félidőt követően csak egy góllal vezettek, végül 35-22-es győzelmet arattak hazai pályán másodosztályú férfi kézilabdásaink. A csurgói fiatalok elleni találkozóról részletesebben szerdai sporthíreink között számolunk be.