News Item: : SPORT
(Category: Hírek)
Posted by webV
kedd 24 március 2015 - 09:39:59

A Magyar Kézilabda Szövetségben egyeztették a női bajnokság különböző szintű rájátszásainak órára lebontott menetrendjét.

A hajrában egyenlített és szerzett egy pontot NB III-as focicsapatunk.

A női kézilabda NB I 9-12. helyért vívandó alsóházi rájátszásában érdekelt Ipress Center-Vác április 11-én este hat órakor a sereghajtó szegediek otthonában kezdi meg a hatfordulós sorozatot. A négy bónuszponttal a legkedvezőbb pozícióban rajtoló csapatunk először április 25-én szombaton 18 órakor szerepel hazai környezetben. Ekkor az MTK együttese érkezik a váci sportcsarnokba.
A mieink pontos menetrendje megtalálható a címen elérhető hivatalos városi weboldalon.

Bár a találkozó nagy részében a Vác FC irányította a játékot és sokkal több helyzetet alakított ki, végül meg kellett elégednie az egy ponttal vasárnap délután Székesfehérváron.
Az első tíz percben inkább a hazaiak domináltak, lassan pörgött fel a Vác. A félidő záró negyedórájában már egyértelmű fölényben volt csapatunk. Sorra adódtak a nagy lehetőségek a hazai kapu előtt, ám ezek rendre kimaradtak, így egy jó iramú, de gól nélküli első félidő végén mehettek pihenni a csapatok.
A folytatás első negyedórájában is folytatódott a mieink mezőnyfölénye, de már ritkábban alakult ki gólhelyzet és a hazaiak is próbálkoztak időnként veszélyes kontrákkal. Egy ilyen során a mérkőzés háromnegyedénél meg is szerezte a vezetést az élvonalban listavezető Videoton második csapata.
Ezt követően ismét kapujához szorította vendéglátóját a Vác. Mégis kontrából sikerült egyenlíteni: Greff Ádám beadását Magos Mátyás passzolta a 84. percben a jobb alsó sarokba, kialakítva az 1-1-es végeredményt.
A továbbra is élen álló Vác FC előnye a 19. fordulót követően hat pont a Kozármisleny és a Dabas előtt. A mieink legközelebb március 28-án szombaton három órától a Szentlőrinc gárdáját fogadják.

Mindkét félidő első felét hajtotta meg igazán a férfi kézilabda másodosztály szombati mérkőzésén a Váci KSE.
Csapatunk végül 19-13-as szünetbeli vezetése után 33-28-ra nyert Százhalombattán. A mérkőzésről részletesen szerdai sporthíreink között számolunk be. Mai adásunkban pedig a Spiritusz két vendége Zsiga Gyula mesteredző és Vitáris Norbert kapus lesz.