Posted by webV
kedd 14 április 2015 - 08:50:49

Remekül sikerült az elmúlt szombat a váci labdajáték csapatok számára. Két kézilabda együttesünk idegenbeli fölényes győzelme mellett focistáink is gólzáporral örvendeztették meg a hazai drukkereket.

Az alapszakasz két találkozójához hasonlóan ezúttal is magabiztosan győzött a még nyeretlen Szeged ellen élvonalbeli kézilabda együttesünk.
A 9-12. helyért vívandó alsóházi rájátszás első fordulójában a vendégek első két gólját még ki tudta egyenlíteni a szerény játékoskerettel rendelkező hazai hölgykoszorú. A folytatásban azonban a jó védekezésből indított kontrák révén fokozatosan növelte előnyét a Vác. Elsősorban a továbbra is jó formában kézilabdázó Fülöp Andrea és Hornyák Dóra porolta le rendszeresen a szegediek hálóját. A félidőben hatgólos, 19-13-as váci előnyt jelzett az eredményjelző.
A második játékrész első felében is sűrűn potyogtak a gólok. Mivel ebben továbbra is a mieink jártak az élen, a játékidő háromnegyedénél már tíz góllal, 28-18-ra is vezettek. A hajrában több hiba csúszott a csapatok játékába. Végül az Ipress Center-Vác a papírformának megfelelően magabiztos, 35-23 arányú győzelemmel gyűjtötte be a kötelező pontokat.
A váciak legközelebb április 25-én este hatkor az MTK csapatát fogadják.

Úgy tűnik, kilábaltak a tavaszi gólinségből az NB III-as váci focisták, és ennek szombaton délután a rákospalotai legénység látta kárát.
A listavezető Vác FC számára az utóbbi fordulók botladozása után a negyedik helyezett REAC ellen hazai környezetben jött el a javítási lehetőség. Az ideális labdarúgó időben lejátszott jó iramú kilencven perc aztán a legoptimistább várakozásokat igazolta.
Csank János mesteredző tanítványai az első negyedóra végén esett Magos Mátyás góllal mehettek 1-0-ás előnnyel a szünetre. A döntő pillanat a folytatás negyedik percében jött el, amikor a vendégektől egy játékost kiállított a játékvezető, a büntetőt pedig Rusvay Gergely értékesítette. A hátralévő időben szép gólok mellett látványos akciókat is vezetett a Vác. Tányéros Gergő, Tóth Gergely és Pölöskei Péter góljára csak egy válasz érkezett.
5-1-es győzelmével ismét öt pontra növelte előnyét a tabella élén csapatunk.
A váciak legközelebb április 19-én a Dabas vendégeként lépnek pályára.

Nem okozott gondot másodosztályú férfi kézilabdásaink számára a sereghajtó Várpalota idegenbeli legyőzése. A Váci KSE a félidőbeli 18-11-es előny után 36-25-re nyert.
A találkozóról részletesen szerdai sporthíreinkben számolunk be.