Posted by webV
kedd 05 május 2015 - 08:45:55

Idegenbeli sikerével közel került a 9. hely megszerzéséhez élvonalbeli kézilabda együttesünk.

Megnehezítette viszont a remélt feljutáshoz vezető utat a Vác FC.

A munka ünnepén Mosonszolnokra utaztak a váci kézilabdázónők, ahonnan a jól végzett munka győzelmet hozó örömével tértek haza.
A fontos összecsapáson repülőrajtot vett az Ipress Center-Vác. A mieink az első negyedóra végén 8-1-es előnyre tettek szert. A kiváló védekezés mellett Bíró Blanka kapus bravúrjai is hozzájárultak, hogy ez el is döntötte a pontok sorsát. A váciak az első félidő végére is megtartották jelentős fórjukat és 13-6-ra vezettek.
A folytatásban azonban négy hazai találat következett, így 13-10-re felzárkózott a Mosonmagyaróvár. Szerencsére ismét fel tudott pörögni a Hornyák Dóra által vezérelt vendég együttes. Előbb 4-5 gólban stabilizálta előnyét, majd Dijana Jovetics, Farkas Veronika és Fülöp Andrea remeklésével már nyolcgólos előnyben is volt.
A hajrában a fiatalok is pályára léphettek, majd 26-20-as váci győzelemmel fejeződött be az összecsapás.
A mieink legközelebb május 9-én szombaton az MTK vendégeként lépnek pályára a fővárosban.

Sajnos, másnap a váci labdarúgók pont nélkül tértek haza idegenbeli bajnokijukról.
A tabella második felében tanyázó Szekszárd meglepetésre fölényben futballozott az első félidőben. A sérülések miatt szokatlan összetételben játszó Vác ellen a játékrész felénél megérdemelten vezetést is szereztek.
Az 1-0-ás hazai előnnyel kezdődő második félidőben már a vendégek irányították a küzdelmet. Mégis, a 70. percben a védekezésre összpontosító vendéglátó megduplázta előnyét. A hajrában a cserékkel átalakított váciak a 85. percben Pölöskei Péter révén szépítettek ugyan, ám kisvártatva kiállítás miatt emberhátrányba kerültek és nem tudták elkerülni a 2-1-es vereséget.
A bajnokságból még öt forduló van hátra, a mieink előnye a tabella élén négy pontra csökkent.
A Vác FC legközelebb május 9-én fél hattól a Bölcske gárdáját fogadja.

A hétvégén Szlovákiában rendezték meg a felnőtt kajak-kenusok Európa-bajnokságát.
A fiatalokból összeállított magyar válogatottban egy váci sportoló kapott szerepet. A kajak kettesek 200 méteres versenyében a Váci Vasutas SE tehetsége, Balaska Márk a szegedi Birkás Balázzsal bejutott a vasárnap déli döntőbe, ahol végül a nyolcadik helyen ért célba.