News Item: : SPORT
(Category: Hírek)
Posted by webV
csütörtök 14 május 2015 - 08:22:46

A váci férfi kézilabdázók után a gödi nők is megszerezték a másodosztályú bajnokság aranyérmét
A hetedik helyen zárta az első idei világkupa futamot a magyar könnyűsúlyú egypárevezős egység

Egy fordulóval a bajnoki zárás előtt már megnyerte a csoportját a Gödi SE.
A női másodosztályú kézilabda bajnokság Keleti csoportjának 25. fordulójában Tősér Tibor edző tanítványai az előkelő helyen álló egri főiskolásokhoz látogattak. A mieinknek győzni kellett, hogy a zárófordulóra ne maradjon kérdés. Az első félidő nagy küzdelmet és sok gólt hozott. A 17-14-es gödi előnyről induló második játékrészben aztán növelni tudták a mieink a különbséget és végül 34-27-es sikerükkel már biztosan bajnokok.
A csapat bajnokavatójára május 16-án szombaton öt órától a Debrecen fiataljai ellen a váci sportcsarnokban kerül sor.

Megnyerte a B-döntőt, így az összesített 7. helyen zárta az idei első világkupa futamot a magyar férfi könnyűsúlyú kétpárevezős egység.
Galambos Péter, a Vác Városi Evezős Club sportolója a szegedi Matyasovszky Dániellel megnyerte az előfutamát, majd a középdöntőben ötödikként ért a célba. Így a 7-12. helyért megrendezett B-döntőben indulhattak a mieink, amelyet meg is nyertek. Ezzel az összesített 7. helyen végeztek a Bledben megtartott viadalon.

A hazaiak nyerték vasárnap este a már tét nélküli hatvan percet Szentendrén. A biztosan bajnok Váci KSE a második helyezett hazaiak ellen több játékosát pihentette és szokatlan összeállításban, a fiataloknak bizonyítási lehetőséget adva lépett pályára. Az első harminc percben a gólgazdag, kiegyenlített összecsapás 17-17-es döntetlennel zárult.
A folytatásban a Szentendre végig vezetett és megduplázta góljai számát. A váciak viszont támadásban szerényebb eredménnyel játszottak, így a lefújásra 34-30-as hazai győzelem alakult ki.
A Váci KSE vasárnap este hattól az Alba Regia elleni hazai éremosztó mérkőzéssel zárja a sikeres bajnoki évet.

A második rájátszásbeli mérkőzésén is háromgólos vereséget szenvedett a váci futsal együttes.
A 7-9. helyért vívott bajnoki ráadásban a gyöngyösieket fogadta a Dunatours. A Keleti csoport harmadik helyezettje ellen korán eldőlt, hogy a mieink kevés eséllyel szállnak harcba. Már az első percben a Vác hálójában táncolt a labda, és az első félidő befejezésekor 4-1-es vendégfórt mutatott az eredményjelző.
Sőt, a második játékrész elején már 6-1-re is vezetett a Gyöngyös. A hajrában sikerült valamelyest szépíteni a vereségen, de így is 7-4 arányban alulmaradt csapatunk.
Csütörtökön a Fradi elleni hazai, majd hétfőn a gyöngyösiek elleni idegenbeli negyven perccel zárja a bajnokságot a Vác.