csütörtök 18 június 2015 - 08:23:33

Bronzérmes lett az ülőröplabda bajnokságban a váci gárda.

Befejeződtek az alsóbb osztályokban is a labdarúgó bajnokságok.

A budapesti záró fordulóval véget ért az ülőröplabdázók pontvadászata.
Mozdulj SE Vác a felsőházi rájátszásban az előző fordulóhoz hasonlóan ezúttal is elvesztette mindhárom találkozóját. Így a mieink kikaptak a Nyíregyházától, a szombathelyiektől és a magyar bajnokságban szereplő kikindai együttesétől is. A bajnoki címet védő váciak így is érmet szereztek: a dobogó harmadik fokán zártak.
A bajnoki címet a nyírségi Piremon csapata érdemelte ki.

Békéscsabán folytatódott az OB II-es férfi vízilabda bajnokság alsóházi rájátszása.
A 21-25. helyért játszó öt gárda közül a váciak egy mérkőzésen voltak érdekeltek. Az ellenfél a hazai pólócsapat volt, amely a négy negyed közül hármat is meg tudott nyerni. A félidőben ellenfelünk 6-3-ra vezetett, végül 14-10-re nyert. A váciaknál Fenyvesi Norbert volt a legeredményesebb: ő három alkalommal talált a hálóba.
A bajnoki sorozat június 27-én Gyöngyösön fejeződik be.

Minden bajnoki osztályban véget értek a labdarúgó bajnokságok.
Mint ismeretes, az NB III-ban megnyerte a Közép csoportot, így feljutott a másodosztályba a Vác FC.
A Keleti csoportban jól hajrázott a Veresegyház csapata. Balogh Csaba vezetőedző tanítványai az utolsó fordulóban 4-0-ra nyertek idegenben és végül a bennmaradást jelentő 12. helyen zártak. A csapatban több volt váci focista is vezérszerepet játszott. A záró fordulóban például Gulyás Máté két, Sipeki István egy góllal járult hozzá a sikerhez.
A megyei első osztályban az érdiek bizonyultak a legjobbnak. A másodosztály Északi csoportjában a Kisnémedi lett az első a Verőce előtt. A Vác-Deákvár legénysége a 6. helyen zárt. A Nyugati csoport 4. helyét a Leányfalu, az ötödiket a Dunakeszi, míg a hatodik pozíciót a Göd szerezte meg.