Posted by webV
csütörtök 17 szeptember 2015 - 11:41:26

Remekeltek a Dunai Sárkányok a klubcsapat világbajnokságon.

Sikeresen szerepeltek a Vasutas SE evezősei a Győri Maraton VB-n.

Múlthéten zajlott az ICF Sárkányhajó Klubcsapat Világ Bajnokság Rasicében, ahol a Dunai Sárkányok csapata képviseltette magát, méghozzá remek eredményekkel. A váciak férfi gárdája ugyanis egy bronzérmet szerzett, míg a női alakulat egyszer a dobogó második, kétszer pedig annak harmadik fokára állhatott fel. Így egy ezüst és három bronzéremmel a második legeredményesebb magyar csapat a Dunai Sárkányoké, amely az összesített éremtáblázaton pedig a 20. helyen végzett.

A Gödi SE Kajak-Kenu Szakosztályát hat ifjú kajakos képviselte a múlt hétvégi győri maraton világbajnokság keretében megrendezett Braca-kupán, melyen a 10-12 éves korosztály legeredményesebb kajakosai és kenusai vehettek részt. A fiú kajakosok közül 32-en kvalifikálták magukat, akik közül a szövetség sorsolással állított össze 4 fős csapatokat. Hasonlóképpen a leányoknál 6 csapatot, illetve a kenusoknál szintén 6 együttest alakítottak ki. A gödi kajakosok közül Maszárovits Miklós és Manninger Zsigmond a nekik sorsolt két másik versenyzővel a dobogó legfelső fokára állhatott fel. Rimár Szonja is aranyérmes lett a csapatával, míg Rácz Zsuzsanna ezüstérmet szerzett. Sinkó András csapata a hatodik helyen ért célba, Bíró Dominikék pedig nyolcadikként „futottak be”.

A hétvégén megrendezett Győri Maraton Világbajnokságon a váci Vasutas SE evezősei is indulhattak, akik szép eredményeket értek el. A C-1 Férfi Masters Világkupa 18.3 km-es számában Farkas Lajos kiváló teljesítménye után a dobogó második fokára állhatott fel, míg csapattársa, dr. Regős Imre a K-1 férfi Masters 18,3 km-es számában a 20. helyen végzett.