Posted by webV
hétfő 04 január 2016 - 10:20:04

Évet értékelt a Gödi SE.

Sikeres esztendőn vannak túl a Váci Dunai Sárkányok is.

A Gödi SE Kajak-Kenu Szakosztálya karácsony alkalmából közösen értékelte az esztendőt. A versenyzői létszámok tekintetében a szövetség 101 egyesületének rangsorában a gödiek utánpótlás-korosztályú versenyzőikkel a 15. helyet foglalják el, míg a 85 klubot rangsorba állító bajnoki tabellán a tizenkilencedikek. A gyermek és kölyök korcsoportokban a valaha volt legjobb eredményt érte el az egyesület. A gyermek fiú kajakosok másodikok, a kölyök fiúk harmadikok a listán, az I-VI. korcsoportos összesítésben pedig szintén a harmadik helyen zárt a gárda. A szakosztály tagjai a kajakos, illetve egyéb sportversenyeken 75 arany-, 81 ezüst- és 44 bronz-, vagyis összesen 200 érmet nyertek, illetve 2015-ben mind a négy dunakanyari régiós versenyt megnyerték.

Sikeres évet zártak a Dunai Sárkányok is. Az egyesület 2015-ben ünnepelte fennállásának 10. évfordulóját és az elmúlt évtizedben számos hazai és nemzetközi versenyen állhattak dobogón a váci sárkányhajósok. Szeptemberben, a csehországi Rasicében megrendezett ICF klubcsapat világbajnokságon egy ezüst és három bronzéremmel a második legeredményesebb magyar csapat volt a váci. A versenyzők felkészítése mellett továbbra is nagy hangsúlyt fektetnek az utánpótlás nevelésre, a tömegsport népszerűsítésére, a szabadidős programok és versenyek szervezésére és az iskolákkal való együttműködés fejlesztésére. Az egyesület versenyzői pedig már most a 2016-os római sárkányhajó Európa Bajnokságra készülnek.