News Item: : SPORT
(Category: Hírek)
Posted by webV
hétfő 07 március 2016 - 08:25:28

Élvonalbeli kézilabda csapataink pályára léptek bajnoki mérkőzéseken hét közben.

A hétvégén egy labdarúgó mérkőzésre kerül sor Vácon.

Az első osztályú női kézilabda bajnokság 20. fordulójában Mosonszolnokon lépett pályára az IPRESS CENTER Vác csapata. A lányok az első pertől kezdve átvették a mérkőzés irányítását és 3-4 góllal vezettek. A szünetet követően 14-9-es váci vezetéssel folytatódott a találkozó. Jól játszott csapatunk, amely már 8 góllal is vezetett, de a lelkes hazaiak szépítettek a hajrában, így a végeredmény: Mosonmagyaróvár – Vác 24-29. A hazaiaknál Bouti 5, és Kiss 4, a váciaknál Jovetics 7, és Liscsevics 5 góllal volt csapata legeredményesebb játékosa. A Vác ezzel az újabb győzelmével már a 6. helyen áll a bajnokságban.

Az élvonalbeli férfi kézilabda bajnokságban a Váci KSE együttese az utolsó előtti helyen álló Eger csapatát fogadta. Szoros első félidőt játszottak a csapatok,hiába szereztek 3 gólos előnyt a hazaiak, a vendégek felzárkóztak egy találatra. A fordulás után a Vác játékosai jobb teljesítményt nyújtottak, mint az első 30 percben, s ennek is köszönhető, hogy lépésről – lépésre növelték előnyüket, s végül 29–21-re győztek. A hazai csapatból Lendvay és Bartók 7-7, a vendégeknél Antl 8 góllal volt a legeredményesebb játékos. A mérkőzést követően a váciak vezetőedzőjével, Zsiga Gyulával beszélgetett sportszerkesztőnk.

A hétvégére egy mérkőzést szeretnék a figyelmükbe ajánlani. Szombaton 14 óra 30 perckor kerül sor az NB II-es labdarúgó bajnokságban a Vác FC - Siófok összecsapásra. Ha tehetik, menjenek ki a stadionba és szurkoljanak csapatunknak.