csütörtök 10 március 2016 - 11:58:38

A váci futsal csapat nagyarányú győzelmet ért el hazai pályán.

A téli dobó bajnokságon szerepeltek a Reménység atlétái.

Miskolcon versenyeztek a Vízműves úszók.

Az NB II-es futsal bajnokság Közép csoportjában szereplő Vác csapata hétfőn este hazai pályán fogadta a Romhány együttesét. A találkozó elején gyors gólváltást láthattak a váci sportcsarnokba kilátogató szurkolók. Egy-egy után a hazaiak jobban figyeltek a védekezésükre, így a hátralévő időben gólt már nem kaptak, viszont a szünetig lőttek még 3-at. A fordulást követően is voltak helyzetek mindkét oldalon, de újabb találatokat a vendéglátók szereztek, mégpedig ebben a 20 percben 4-et is, ezzel kialakítva a 8-1-es hazai győzelmet. A váci játékosok közül Halász Bence 4, Bartal Balázs, Vén Gábor, Wagner Bálint és Siskó Manó 1-1 gólt szerzett.

Szombathelyen került sor Magyarország újonc, serdülő és junior téli dobó bajnokságára, melyen ott voltak a Váci Reménység Egyesület atlétái is. Serdülő fiúknál gerelyhajításban Jancsik Tamás a 4., Szántó Attila a 6., Lukács Gergő a 11. és Orbán Áron a 13. lett, míg Novák Dominik a 15. helyen végzett.

Miskolcon a Kemény Dénes Városi Sportuszodában rendezték meg a hagyományos Víz Világnapi úszóversenyt, melyen a Váci Vízmű SE versenyzői is részt vettek. Az úszók között Kovacsics Márk volt a legsikeresebb, aki 200 méter háton, 200 méter pillangón és 400 méter gyorson is első helyezést ért el. Kovacsics Dalma 200 méter háton és 400 méter gyorson a 2. lett. Fellinger Zsombor 200 méter mellen 1., míg 200 méter háton 3. helyezést ért el. Kovács Boglárka 200 mellen és 400 gyorson egyaránt 4. lett, 200 méter pillangóúszásban pedig a 7. helyen végzett. Ladjánszky Zsófia 200 méter háton 4., 200 méter mellen a 6. helyen végzett. Tóth Viktória a 7. helyet szerezte meg 200 háton és a 12. lett 200 mellen.