kedd 03 május 2016 - 08:12:49

A férfi kézilabda bajnokságban biztos szegedi győzelem született Vácott,

nagy csatában nyert a Szeged ellen a váci focicsapat,

idén is megrendezték a Mészkőember kerékpáros versenyt.

Az élvonalbeli férfi kézilabda bajnokság felsőházi rájátszásában csütörtök este a Váci KSE vendége a MOL PICK Szeged csapata volt. A BL-ben a nyolcaddöntőig menetelő Tisza-partiak ellen 20 percig tartották magukat a hazaiak, majd a félidő hajrájában a szünetig 6 gólos előnyt szereztek a vendégek. A második játékrészt a Szeged kezdte jobban és gyorsan 10 gólosra növeltea különbséget. A hátralévő időben felváltva estek a gólok, s végül 24-35-re nyert a Szeged a váciak ellen.A hazai együttesből Bartók Donát 11, Pál Gergely 3, míg a szegedieknél Vranyes, Robledo és Mindégia 5-5 góllal volt a legeredményesebb játékos.

Az NB II-es labdarúgó bajnokság 25. fordulójában a Vác FC csapata hazai pályán a Szeged 2011 Grosics Akadémia gárdáját fogadta. A mérkőzés 18. percében egy váci akciót követően Tóth Gergely fejesből szerezte meg a vezetést. A 41. percben a szegedi Andorka egyenlített, de 3 perc múlva Zsolnayt akasztották a büntetőterületen belül, és a szabálytalanságért megítélt 11-est Rusvay értékesítette. A második félidő 54. percében Veszelinov mintegy 25 méteres szabadrúgása érintés nélkül a kapust is becsapva pattan be a váciak kapujába. A 74. percben Sipekit akasztja az ex-váci Obot a 16-oson belül. A megítélt büntetőt Rusvay magabiztosan értékesítette, aki ezzel beállította a 3-2-es hazai győzelmet.

Nem kifejezetten kerékpáros barát időben került sor a Légrádi Béla Emlékverseny 13. Mészkőember Hegyi Időfutam versenyre Vácott. Az időjárásnak is köszönhetően "csak" 129-en teljesítették a 6 kilométeres távot. A versenyzők idén is a Naszály-hegyre vezető sejcei szerpentines úton tekertek egészen a Mészkőbányáig. Két kategóriában és 5 korosztályban indulhattak a kerékpárosok. Az első helyezettek: 10-13 éves fiúknál és lányoknál a váci Vágta Triatlon SE sportolja Varga Dávid, és Molnár Kata, a 14-18 éveseknél a Vágtás Molnár Péter, és a váci Ujhelyi Szilvia, a 19-40 éveseknél a piliscsabai Makács Gábor, és a budapesti Matuz Etelka, a 41-50 éveseknél a Dunakesziről érkezett Nagy Zoltán, és a budapesti Pető Viktória, az 50 év feletti férfiaknál a váci Dr. György Zsolt nyert.