csütörtök 19 május 2016 - 09:16:24

A Váci KSE kézilabda csapata a bajnoki bronzérmes otthonában, valamint Veszprémben kapott ki 3 nap alatt, a váci labdarúgók nem bírtak a soroksáriakkal, hazai pályán győzött futsal csapatunk.

Az élvonalbeli férfi kézilabda bajnokság felsőházi rájátszásában szombaton Tatabányán vendégeskedett a Váci KSE csapata. A mieink az első 20 percig jól tartották magukat, majd 7-7-es állásról 5 gólos előnyt szereztek a hazaiak a szünetig. A második félidőben 13 perc alatt ledolgoztak a váciak 5 találatot hátrányukból, de 17-15-ös hazai vezetésnél nem sikerült közelebb kerülni ellenfelünkhöz, sőt a hátralévő időben ismét nőtt a különbség, s végül 25-19-re nyert a bajnokságban bronzérmet nyerő Tatabánya a Vác ellen. A hazaiak közül Bodo 7, Pásztor és Vujovics 4-4, a váciaknál Asztrasapkin 7, Popovics 4 góllal volt a legeredményesebb játékos. Hétfőn pedig a Veszprém otthonában szerepelt csapatunk. Az 1. fordulóból elhalasztott mérkőzésen a hazaiak 36–15-re legyőzték a Váci KSE-t, így kétpontos előnyből várhatják a „bajnoki döntő” visszavágójának megfelelő, a Mol-Pick Szeged elleni összecsapást.

Az NB II-es labdarúgó bajnokságban a Vác hazai pályán 4-0-ra kapott ki a Soroksártól. Nem indult jól a mérkőzés, hiszen már az ötödik percben egy pontrúgás után Gyepes révén gólt kaptunk. Az első félidő hosszabbításában jött a második vendég találat, amikor is Pál volt eredményes. A szünetet követően átvette a mérkőzés irányítását a hazai együttes, de gólt a soroksáriak lőttek, Huszák a 67., Bajzát a 80. percben volt eredményes. Innentől kezdve a hátralévő három mérkőzés mindegyike, ki-ki mérkőzés lesz számunkra a bennmaradásért. Így már a szombati ajkai mérkőzésen is pontot, pontokat kell szereznünk, hogy egy kicsit nyugodtabban tudjon készülni a hátralévő két mérkőzésre a Vác csapata.

Az NB II-es futsal bajnokság 27. fordulójában a Vác Futsal SE csapata 4-3-ra nyert a Magyar Máltai Szeretetszolgálat SE ellen. Az első játékrész 10. percében Vén Gábor góljával szerezte meg a vezetést a Vác. A szünet után Rob Kornél, Halász Bence és Bartal Balázs volt eredményes. A Dunakeszi Kinizsi csapata 12-3-ra kiütötte a PTE-ÁOK-Petőfi SE csapatát. A tucatnyi gólból hosszú kihagyás után ismét pályára lépő Szijjártó Péter külügyminiszter kettőt szerzett. A Romhány együttese 5-2-re kikapott a PAFC-MITRE csapatától.