csütörtök 26 május 2016 - 08:10:32

A Váci KSE Tatabánya elleni vereségét és az elmúlt évet értékelte Darko Pavlovics,

a váci kajak-kenusok a maraton bajnokságon eveztek,

a Reménység atlétái az Ikarusz pályán versenyeztek.

A férfi élvonalbeli kézilabda bajnokság felsőházi rájátszásának utolsó mérkőzésén a Váci KSE csapata 27-22-es vereséget szenvedett hazai pályán a Tatabánya gárdájától. A találkozó végén a váci csapatkapitánnyal, Darko Pavloviccsal beszélgetett sportszerkesztőnk.

A Magyar Kajak-Kenu Szövetség a közelmúltban rendezte meg a Graboplast Maraton Magyar Bajnokságot. A versenyen számos egyesület képviseltette magát a Dunakanyarból. Közöttük ott voltak a Váci Kajak-Kenu SE sportolói is, akik kiválóan szerepeltek: K1 Férfi Felnőtt 30 kilométeren 4. lett Petró Ádám, K2 Férfi Ifjúsági 22 Kilométeren nyert a Varga Ádám - Petró Erik KSI - Vác párosa. K1 Férfi Serdülőknél 15 Kilométeren győzött Kiss Dominik József, K1 Női Serdülőknél 15 Kilométeren a 4. helyen végzett Makrai Sára. K1 Női Serdülő 15 Kilométeren győzedelmeskedett Fekete Dorina, K1 Férfi Kölyök 10 Kilométeren nyert Kiss Ádám. K2 Férfi Felnőtt 30 Kilométeren 3. lett a Zöllner Dániel – Rottek Máté Lágymányos -Vác kettőse. K1 Férfi Ifjúsági 22 Kilométeren győzött Petró Erik, MK2 Férfi Gyermek 5 Kilométeren első helyen végzett a Somoghy Bence - Horányi Tamás duó.

A mátyásföldi Ikarus BSE Atlétikai Centruma adott otthont a 43. Paulínyi Jenő - 12. Főző János Atlétikai emlékversenynek. A Váci Reménység Egyesület versenyzői közül férfi gerelyhajításban Adame Máté a 4., míg Dávid Kornél a 7. lett. Női magasugrásban 2. helyen végzett Fekete Fédra, 4. lett Fekete Fanni és 8. Manninger Borka. Női hárompróbában 4. helyezést ért el Kovács Vivien, 5. lett Kareczki Réka és a 7. helyen végzett Benácsi Szandra. Női magasugrásban 4. lett Kovács Vivien, 6. Kareczki Réka, míg a 7. Benácsi Szandra. Női gerelyhajításban 4. helyen végzett Kovács Vivien, 5. lett Kareczki Réka és a 7. lett Benácsi Szandra. Női 200 méter futásban 5. helyezést ért el Kovács Vivien, a 6. helyen ért célba Kareczki Réka, míg a 7.Benácsi Szandra lett. Férfi távolugrás ifjúsági-junior korosztályban győzött Fedor Benjámin. Fiú súlylökésben a 9. lett Mizera Tamás.