csütörtök 02 június 2016 - 07:42:15

Záró ünnepséget tartott a Váci KSE,
bajnoki címet nyert az U13-as futsal csapatunk,
aquatlon bajnokságon versenyeztek a Váci Vízmű sportolói.

Pár nappal az utolsó bajnokit követően a Váci KSE felnőtt csapata már a záró ünnepségen is túlesett. Az egyesület vezetői, a stáb és a játékosok zárt körben értékelték az elmúlt évet. A csapat egyúttal elbúcsúztatta a biztos távozókat, akiknek a vezetés megköszönte, hogy részesei voltak az egyesület eddigi legjobb bajnoki eredményének. Külön köszönet járt Kökény Tibornak, aki 5 évet játszott Vácon, két másodosztályú bajnoki címből, illetve egy Magyar Kupa négyes döntőből is kivette a részét, de emellett 3 évig a csapatkapitányi pozíciót is betöltötte; valamint Pál Gergelynek, aki négy év után a csapat alapembereként távozik Vácról. A 2 játékoson kívül távozik még Aleh Astrasapkin, Tóth Mihály, Fekete Dávid és Terenyi Zoltán.
A játékosok most egy hosszabb pihenőre mennek, de az erőlétükre ez idő alatt is figyelniük kell. A csapat július 18-án kezdi meg a felkészülést az új bajnoki szezonra.

Az első osztályú U13-as futsal bajnokságban idén az ország 280 csapata képviseltette magát, többek között a Vác Futsal SE. A fiúk az elődöntőben nagy izgalmak közepette 2-2-es döntetlent játszottak a szegediekkel, majd végül büntetőkkel bizonyultak jobbnak. A döntőben az a Várda SE volt a váciak ellenfele, amely az elődöntő másik ágán könnyedén 8-1-re nyert az ETO Futsal csapata ellen. A finálé is nagy küzdelmet hozott, amelyből a Burzi Attila által irányított váciak kerültek ki győztesen, 2-1-re megnyerve a mérkőzést. A győzelem azt jelentette, hogy az U13-as korosztály országos bajnoka a Vác Futsal SE csapata lett. A sikeres szereplésről bővebben a jövő heti Spirituszban hallhatnak nézőink.

Debrecen adott otthont a XXI. Aquatlon Országos Bajnokság döntőjének, amelyen 44 hazai egyesület 549 fiatal sportolója állt rajthoz. A résztvevők úszásban és futásban mérték össze a tudásukat. A Magyar Triatlon Szövetség ötödik alkalommal választotta a tiszántúli nagyvárost, azon belül is a Sportuszodát és a Gyulai István Atlétikai Stadiont az OB helyszínéül. A gyerekek korosztálytól függően 100-500 métert tempóztak az uszodában, majd 1000-3000 métert teljesítettek az atlétikai stadionban. A Váci Vízmű SE csapata bronzérmes lett újonc 1-es fiú kategóriában. A csapat tagja volt Tilinger Hunor, Monostori Botond és Hertel Máté.