-labdarúgás
-asztalitenisz
-sakk
-Motorcsónak Európa-bajnoki futamsorozat

Az első osztályú női kézilabda bajnokságban a rájátszások utolsó mérkőzéseire került sor. A Váci NKSE csapata hazai pályán a békéscsabaiakat fogadta. Kenyeres József edző lányai 19-11-es első félidőt követően 33-28-ra nyertek és ezzel a 9. helyen fejezték be a bajnokságot. A másodosztályú bajnokságban a férfiaknál Szentendre – Szigetvár 27-28. Az NB II-es bajnokságban a férfiaknál a Váci KSE 25-22-re kikapott a Vecséstől, a Balassagyarmat 26-24-re nyert Mogyoródon, a Dunakeszi Magyarság 32-27-re nyert a Tarján SE ellen. A hölgyeknél a Szentendre 27-23-ra nyert a bajnok Göd ellen, a Veresegyház 35-21-es vereséget szenvedett a TFSE csapatától.

Az első osztályú labdarúgó bajnokság utolsó fordulójában a Dunakanyar-Vác együttese 1-1-es döntetlent ért el hazai pályán a Pécs ellen, így ez a két együttes búcsúzott az élvonalból. Az NB III-as labdarúgó bajnokságban Mezőkövesd – Dunakeszi Vasutas 4-1, Veresegyház – Maglód 3-1. A Pest megyei I. osztályban: Kóka – Fót 9-0, Őrbottyán – Bag 3-2. A II. osztályban: Kisnémedi – Dunabogdány 5-2, Perbál – Verőce 1-4, és Piliscsaba – Erdőkertes 2-0.

Az NB II-es asztalitenisz csapatbajnokságban: Váci Reménység II. – Kőbánya SC Budapest 0-18, és Vecsés – Váci Reménység II. 13-5. Az NB III-as bajnokságban TEVA-Eurokapu SE Szentendre – Tápiógyörgye I. 17-1, Váci Reménység III. – Gödöllő 7-11, MALÉV SC II. - TEVA-Eurokapu SE Szentendre 9-9, MTK Budapest - Váci Reménység III. 18-0.

A Váci Sakk Club NB II-es csapata megnyerte az utolsó fordulót és ezzel a 7. helyen végzett.
A 11. fordulóban: HÜSI - Váci SC 4-8. A váciak közül győzött: Bauer Péter, Hönsch Pál, Veres István, Zala Gyula, Fendrich Zoltán, Kiss Pál, és Dér Ervin, döntetlent ért el: Fekete József, és Bagyánszki Attila. A Pest megyei I. osztályban sikerült megszerezni a 3. helyet a váci csapatnak a helyezéseket eldöntő osztályozón: Váci SC – Dunaharaszti 6,5 - 5,5. A váci csapatból nyert: Zala Gyula, Varga Tibor, Szabó Péter és Kiss Pál, döntetlent ért el: Rózsa Zoltán, Lőrincz Károly, és Dér Ágoston.

Megkezdődött az idei Motorcsónak Európa-bajnoki futamsorozat. Az első versenyre az olaszországi Borettóban került sor, ahol rajthoz állt a Főnix Motorcsónak Sportklub versenyzője Bodor Péter is. A váci fiú Forma 250-es kategóriában a 4. helyen végzett. A közelmúltban nagy érdeklődés közepette, Vácott a Dunán tesztelte új hajóját és propellerét Bodor Péter. Még nem tökéletes a versenygép, pedig június 9-10-én Lengyelországban a világbajnokságon már a dobogóra szeretne kerülni a fiatal versenyző.