News Item: : Fut a Vác. 26. alkalommal rendezték meg a sportőrületet.
kedd 07 június 2016 - 09:08:50

26. alkalommal került megrendezésre a váci önkormányzat által támogatott Fut a Vác. A térség legnépszerűbb futóversenyén idén minden eddiginél többen vettek részt, hiszen közel nyolcszázan álltak rajthoz vasárnap. A hagyományos versenyszámok mellett ezúttal félmaratonon és váltóban is kipróbálhatták magukat a váciak, a legnépszerűbb azonban most a buli futás volt. A nemrégiben elhunyt Jakus László emlékére alapított vándorkupát Sági József nyerte el.

Mintegy negyedévszázad után sem csökken a népszerűsége a helyi sportőrületnek, legalábbis erre utal az a rekordlétszám, amely a 26. Fut a Vácot jellemezte. A térség amatőr és profi futói vasárnap ismét a Boronay György Műszaki Szakközépiskola előtt gyűltek össze, hogy ki-ki teljesítse a maga távját. A 770 indulónak pedig volt miből választani, hiszen a hagyományos távok mellett idén félmaratonnal és váltóval is készültek számukra a szervezők. A közös bemelegítést követően Fördős Attila polgármester bíztatta a rajthoz állókat.

Fördős Attila, polgármester, Vác
Ha nagyon nehéz gazdasági helyzetben vagyunk és tényleg érték az, h a sportra ennyi pénzt tudunk fordítani és idén is a város támogatásával sikeresen megrendezhetjük, ezt a mai Fut a Vác programot. Én köszönetet mondok mindenkinek, aki ezen ma részt vesz.

A 2,8 kilométeres futás rajtjánál pedig ezúttal is igazi buli hangulat kerekedett. A legfiatalabb induló idén a 4 éves Szebi Benett volt, míg a rangidős címét a 70 év feletti Germann Antal birtokolhatta. Ahogy eddig, úgy a szervezők most is teret adtak a bolondos részvételnek, így többen jelmezben vagy lufival vágtak neki a távnak, de babakocsis és kutyás futók is szép számban voltak. A legeredményesebb iskola és egyesület díja 2016-ban az Árpádhoz volt köthető, míg az újonnan alapított Jakus László Emlékfutam vándorkupáját Sági József nyerte el először.