kedd 23 augusztus 2016 - 08:23:11

A B döntő 7. helyén végzett az olimpián egyesben Molnár Péter, felkészülési mérkőzésen a Balatonfüred nyert Vácott.

A 31. Nyári Olimpiai Játékokon Rio de Janeiróban a Kajak 1-esek 200 méteres B döntőjébe jutott a váci születésű, de Szobon élő és a Budapesti Honvédban sportoló Molnár Péter. A 30 éves kajakos végül a 7. helyen ért célba. A Kajak-kenu szövetség honlapjának nyilatkozva Péter elmondta, hogy „Sikerült kikajakoznom magam, kiadni mindent, ami bennem van. Furcsán hangzik, de pokolian erős az egyes mezőny, teljesen más mentális és fizikai felkészültséget igényel a kétszáz egyes, mint a páros. Összességében elégedett vagyok, a páros negyedik helyével, az egyéni B-döntős helyemmel, de leginkább annak örülök, azok után, ahogyan ez az idény lezajlott, hogy egyáltalán itt lehetek” – mondta Molnár Péter.

Az első osztályú férfi kézilabda bajnokság előző szezonjának 4. helyezettje, a Balatonfüred látogatott Vácra, hogy felkészülési mérkőzésen összecsapjon a Váci KSE gárdájával. A vendégek már a mérkőzés elején jelezték, hogy a távozóik ellenére idén is komolyak a szándékaik a bajnokságban. Mindkét edző a 60 perc során igyekezett sokat cserélni, és egészen a találkozó lefújásáig űzte-hajtotta a csapatát. A lábak és a kezek azonban még gyorsabbnak bizonyultak a fejeknél, ezért a támadásokba itt is, ott is több hiba csúszott, így - a nagy iram ellenére - viszonylag kevés gól esett. A találkozót végül a Balatonfüred nyerte meg 22-20-ra. Csapatunkból Popovics, és Pavlovics 4-4 góllal volt a legeredményesebb játékos.