hétfő 10 október 2016 - 08:40:47

A férfi kézilabda bajnokságban a Szeged 9 góllal nyert Vácott, a váci futsal csapat kiütötte a rákospalotaiakat, a pest megyei labdarúgó bajnokság két osztályában sok gól esett az elmúlt fordulóban.

A Váci Kézilabda SE az első osztályú férfi bajnokság 5. fordulójában a MOL-Pick Szeged csapatát fogadta. Jól kezdtük a találkozót, mert 3 góllal elléptünk a vendégektől az első percekben. A folytatásban kihagytuk helyzeteinket és a szegedi kapuban jól védett Sierra, s ennek is köszönhetően előbb kiegyenlítettek, majd átvették a vezetést a Tisza-partiak, akik a szünetben már 4 góllal vezettek. A második játékrész elején 11 perc alatt 2 gólra felzárkóztak a váciak, de a hátralévő 19 percben, míg mi 4 gólt lőttünk, addig a Szeged 11-et és ennek köszönhetően biztosan 36-27-re nyert Vácott. Csapatunkból Topics 8, Csicsikalo 5 és Bartók 4 góllal volt a legeredményesebb játékos.

A 2. fordulóval folytatódott az NB II-esfutsal bajnokság. Az Észak-Keleti csoportban a Vác Futsal SE gárdája a Rákospalotai Reaktor SE csapatát fogadta. A hazaiak 7-0-s első félidőt követően 12-1-re nyertek. A váci játékosok közül Bartal Balázs 3, Hegyvári Dávid és Vén Gábor 2-2, Hirt Gergely, Szilágyi Dániel, Krasnyánszki Martin, Rácz Dominik és Siskó Martin 1-1 gólt ért el. A Dunakeszi Kinizsi csapata a Nagykátát idegenben 12-0-ra győzte le.

A Pest megyei II. osztályú labdarúgó bajnokság hétvégi fordulójában: Veresegyház-Göd 3-2, Kismaros – Piliscsaba 2-2, Csömör – Leányfalu 8-1, Pomáz – Mogyoród 4-2, Szentendre – Verőce 5-2, Vác-Deákvár SE – Vácduka 4-2 és Pécel – Városi SE Dunakeszi 0-5. A megyei harmadosztályban: Nagymaros – Szob 1-1, Rád – Márianosztra 5-0, Szokolya – Kóspallag 3-0, Városi SE Dunakeszi III – Penc 3-2, KDSE Váci Reménység – Püspökhatvan 2-5 és CSRK SE Reménység – Zebegény 2-2.