csütörtök 03 november 2016 - 08:28:52

Az élvonalbeli kézilabda bajnokságban a nők nyertek, a férfiak viszont kikaptak a hazai pályán. Az NB II-es labdarúgók döntetlent értek el idegenben.

Az élvonalbeli női kézilabda bajnokságban rangadóra került sor Vácott. Az ellenfél a tavalyi EHF Kupa győztese, a Dunaújváros csapata volt. A találkozó első félidejében felváltva estek a találatok, hol a hazaiak hol pedig a vendégek vezettek 1-1 góllal. A második félidő elején ugyan 2 góllal már a váciak vezettek, de a dunaújvárosiak fordítani tudtak és a 45. percben újra ők vezettek 18-17-re. Szerencsére újítani tudtak a hazaiak, kemény védekezésüknek és Arenhart remek védéseivel átvették a vezetést és végül nagy csatában 26-23-ra nyertek. A váci csapatból Basics 6, Nascimentó 5 és Jovetics 4 góllal volt a legeredményesebb játékos.

Az első osztályú férfi bajnokság 8. fordulójában két hat pontos csapat találkozott Vácott. A hazaiak ellenfele az újonc Budakalász együttese volt. Nem jól kezdődött számunkra a találkozó, mert gyorsan 3 gólos előnyhöz jutottak a vendégek. Sikerült rendezni a sorokat és az 5. percre kiegyenlítettünk. A folytatás rémálom volt a váciaknak, mert a vendégek elhúztak 6 góllal. A pihenőt követően megkezdte a felzárkózást a hazai gárda, de még ekkor is sok technikai hiba jellemezte játékukat. A hajrára egy gólra lefaragta hátrányát a Vác, de egyenlíteni nem tudott, s végül 27-26-ra kikaptak a Budakalász csapatától. A KSE együtteséből Csicsikaló és Vasics 5-5, Popovics 4 góllal volt a legeredményesebb játékos.

Az NB II-es labdarúgó bajnokság hétvégi fordulójában, Diósgyőrben a Cigánd ellen lépett pályára a Vác FC csapata. Nem kezdődött jól a mérkőzés a mieinknek, mert a 12. percben megszerezték a vezetés a hazaiak. Az üresen álló Roszel elé került egy lepattanó labda, aki köszönte szépen és a kapuba helyezte azt. A második félidő elején rögtön óriási lehetőség adódott csapatunk előtt, azonban Majoros 4 méterre a kaputól a kapusba rúgta a labdát. A folyamatos próbálkozás az 55. percben eredményre vezetett. A felfutó Hegedűs kapott remek indítást a jobb oldalon. A tizenhatos sarkánál egy szép lövő csellel visszahúzta a labdát a bal lábára, majd a kapus felett a hosszú sarokba emelt. Az egyenlítő gól után is mentünk előre, próbáltuk megszerezni a győztes találatot. Sajnos azonban miden kísérletünk eredménytelen volt, így maradt a döntetlen: Cigánd – Vác1-1.