hétfő 07 november 2016 - 08:42:01

Vereség a női kézilabda Magyar Kupában, 8 gól esett a Vác-Szeged futsal mérkőzésen.

Hatalmas küzdelemben, 33-32-es győzelmet aratva jutott tovább a Dunaújváros a Vác elleni csatából a női kézilabda Magyar Kupa negyedik fordulójába. A Dunaújváros kezdése az első percekben alaposan meglepte a váciakat, hiszen három és fél perc alatt szerzett négy góllal tudatosították ellenfelükben, hogy mik is a céljaik. A jó kezdést azonban nem követte hasonló folytatás, mert az elsietett támadásokból több technikai hibát is vétettek a hazaiak, ráadásul a védekezés is megroggyant, így a vendégek előbb megfelezték hátrányukat, majd a 10. percben ki is egyenlítettek. Egálnál azonban újra rendezte sorait a Kohász, és ismét meglépett ellenfelétől, s 12-8-ig biztosan őrizte is vezetését. A félidő hajrájában szoros lett az állás, és 17-16-os újvárosi vezetéssel mehettek pihenőre a csapatok. A folytatásban hol a váciak, hol pedig a hazaiak vezettek 1-2 góllal. Az utolsó 5 percben fordítani tudtak a hazaiak s előnyüket megtartva a lefújásig végül 33-32-es sikert aratva jutottak be a Magyar Kupa legjobb nyolc csapata közé.

Az NB II-es futsal bajnokság 7. fordulójában Vác – Szeged 4-4. A találkozó 8. percében Hirt Gergely szerezte meg a váciaknak a vezetést, de nem sokkal később jött az egyenlítés. A 14. percben Bartal Balázs és a vendégektől Deák is eredményes volt, így 2-2-es döntetlennel zárult az első játékrész. A szünet után Hirt ismét betalált, de Deák is eredményes volt. A 34. percben Hirt Gergely 3. góljával újra előnyhöz jutott csapatunk, de nem tudtuk megszerezni a győzelmet, mert egy perccel a mérkőzés vége előtt Kántor kiegyenlített. A fordulóból még egy eredmény: Dunakeszi Kinizsi – UTE 6-5.