News Item: : SPORT
(Category: Hírek)
Posted by esaniko
hétfő 28 november 2016 - 08:43:48

A Váci KSE szerződést bontott Zsiga Gyula vezetőedzővel, a megyei labdarúgó bajnokságban a Verőce nyert a Vác-Deákvár ellen, a BVSC úszóversenyén váci induló is volt.

Az élvonalban szereplő Váci KSE férfi felnőtt kézilabda csapat vezetése és Zsiga Gyula vezetőedző közös megegyezéssel szerződést bontott. A tréner 2014-től segítette a Váci KSE munkáját. A felek két sikeres szezont követően, döntöttek úgy, hogy elválnak útjaik. A csapat Zsiga Gyula irányításával a 2014/2015-ös szezonban az NB I/B Nyugati csoportjának bajnoka lett és jutott vissza az első osztályba, valamint másodosztályúként a Magyar Kupa legjobb négy csapata közé jutott, míg az előző idényben a klub fennállásának legjobb eredményeként az NB I felső házába került és végül a hatodik helyet szerezte meg. A Váci KSE jó kezdést követően, majd gyengébb folytatás után jelenleg a 9. helyen áll az tizennégy csapatos férfi első osztályban. A kialakult helyzet mielőbbi megoldása érdekében mindkét fél úgy látta, hogy változtatni kell. A továbbiakban a vezetőedzői feladatokat Gúnya Péter, az egyesület utánpótlás szakmai igazgatója látja el.

A Magyar Kézilabda Szövetség új versenysorozatot indított Liga Kupa néven, hogy biztosítsa a megfelelő mérkőzésszámot a nemzetközi kupákban nem induló NB I-es együttesek számára. A versenysorozatban, két csoportban öt-öt gárda rajtolt el. A Váci KSE szerdán, már az új edző irányításával kezdte meg a mérkőzéssorozatot az Orosháza ellen és 12-13-as első félidőt követően 28-25-re nyert.
A Pest megyei II. osztályú labdarúgó bajnokság 15. fordulójában: Pécel – Veresegyház 0-3, Városi SE Dunakeszi – Budakalász 0-0, Mogyoród – Vácduka 8-3, Vác-Deákvár – Verőce 1-3, Kismaros – Szentendre 0-1, Leányfalu – Pomáz 0-5, és Piliscsaba – Göd 0-1. A megyei harmadosztályban: Csővár – Penc 7-1, KDSE-Váci Reménység – Rád 6-1, Városi SE Dunakeszi III. – Kóspallag 9-2, Püspökhatvan – Zebegény 3-0, Szob – Márianosztra 3-0, Nagymaros – Szokolya 6-0, és CSRK SE Reménység – Letkés 1-6.

Az I. BVSC Őszi Kupa nemzetközi úszóversenyen ott voltak a Váci Vízmű SE sportolói is. Boldizsár Dominika a 2006-os születésű lányoknál 400 méter leány gyorsúszásban a 11., 200 méter leány vegyesúszásban a 9., 200 méter leány hátúszásban az 5. és 200 méter leány gyorsúszásban a 6. helyen végzett.