kedd 20 december 2016 - 09:31:49

Kikapott Balmazújvárosban a Váci KSE csapata, Százhalombattán rendezték meg az úszó csapatbajnokság utolsó fordulóját.

A férfi első osztályú kézilabda bajnokságban a tavaszi első fordulót Balmazújvárosban játszotta le a Váci KSE csapata. A hazaiak jól kezdték a találkozót, mert percek alatt elhúztak 4-1-re. A váciak 10 perc alatt kiegyenlítettek, sőt átvették a vezetést is és 2 góllal vezettek. Az előny a szünetig megmaradt, így 8-10-es állásnál mehettek pihenőre a játékosok. A második félidő 34. percére kiegyenlítettek a balmazújvárosiak, majd visszavették a vezetést. A hazaiak fokozatosan növelték előnyüket, már 6 góllal is vezettek, s a végén 24-19-re győztek a váciak ellen. Csapatunkból Popovics 7 és Koller Tamás 4 góllal volt a legeredményesebb játékosunk.

Szerdán kettős mérkőzés lesz a váci sportcsarnokban. Az IPRESS CENTER Vác női kézilabda csapata 16 órától a Siófokkal játszik edzőmérkőzést. Utána 18 óra 30 perctől Váci KSE – PLER Budapest, Liga kupa férfi mérkőzésre kerül sor.

Százhalombatta adott otthon a Pest Megyei Úszó Csapatbajnokság 4. fordulójának, amelyen ott voltak a Váci Vízmű Sportegyesület versenyzői is. 50 méter fiú mellúszásban: 3. lett Medvei Barnabás és szintés a 3. helyen végzett Pitz Olivér. 50 méter leány gyorsúszásban: 3. helyezést ért el Dapsy Hanna. 50 méter gyorsúszásban, és 200 méter vegyesúszásban nyert Kovacsics Márk. 50 méter leány hátúszásban nyílt kategóriában a 2. helyen ért célba Ladjánszki Zsófia. 100 méter leány vegyesúszásban: 2. helyen végzett Varsányi Réka. 200 méter leány vegyesúszásban: 3. helyezést szerzett Urbán Luca. 200 méter fiú vegyesúszásban: 3. lett Makrai Bálint, valamint szintén bronzérmet szerzett Aradi Bendegúz. 200 méter leány vegyesúszásban: 3. helyezést szerzett Boldizsár Dominika. 200 méter fiú vegyesúszásban: 3. lett Karadin Krisztián. A 4x50 méter fiú vegyesváltóban 3. lett a Medvei Barnabás, Boros Márton, Makrai Bálint, és Karadin Krisztián összeállítású váci csapat. A 2. helyen végzett a Medvei Barnabás, Pitz Olivér, Makrai Bálint, és Aradi Bendegúz összeállítású csapata. A 4x50 méteres leány gyorsváltóban: a 2. helyen végzett a Kovács Boglárka, Karadin Boglár, Ladjánszki Zsófia, és Dapsy Hanna összeállítású csapat. Az összesített pontversenyben a Váci Vízmű Sportegyesület a 2016-os évben a 3. helyen végzett!