kedd 17 január 2017 - 09:43:32

Békéscsabán egy gólos vereséget szenvedett a Vác első osztályú női kézilabda csapata, Dunakeszin versenyeztek a váci atléták.

Az első osztályú női kézilabda bajnokságban Békéscsabán vendégszerepelt az IPRESS Center Vác csapata. Jól kezdte csapatunk a mérkőzést, mert 7 perc elteltével 4-1-re vezetett. A folytatásban fordítani tudtak a hazaiak, akik 1-2 gólos előnyre tettek szert. A félidő hajrájában visszavette a vezetést a Vác, de az utolsó másodpercekben kiegyenlített a Békéscsaba. A szünetet követően 11-11-es döntetlen állásról folytatódott a játék. A váciak ez alkalommal is 3 gólos előnyt szereztek, s szinte végig vezettek, egészen az 57. percig. Az utolsó 3 percben 2 gólos hátrányban kiegyenlítettek a hazaiak, majd 14 másodperccel a mérkőzés vége előtt megszerezték a győztes találatot. Békéscsaba – IPRESS Center Vác 23-22. A váci csapatból Nascimentó és Soós Viktória 7-7 góllal volt a legeredményesebb játékos.

A Dunakeszi VSE Fedettpályás Junior, Ifi, Serdülő és Újonc atlétikai versenyén ott voltak a Váci Reménység sportolói is. Juniór fiú 60 méteres futásban 3. lett Less Dávid, az ifiknék 4. helyen végzett Jancsik Tamás. Ifi fiú távolugrásban nyert Jancsik Tamás és 5. lett Kertész Levente. Ifi leány távolugrásban 2. helyen végzett Fekete Fanni, 5. lett Drobinoha Eszter és 6. Baranyi Nikoletta Veronika. Serdülő leány távolugrásban 6. helyezést ért el Kareczki Petra. Serdülő ötösugrásban 5. lett Fedor Veronika. Újonc távolugrásban a 6. helyet szerezte meg Bartók Alexander Erik. Újonc leány távolugrásban 3. lett Horváth Zsófi. Újonc távolugrásban 6. lett Veres Kira és 7. Szegner Kitti Veronika.