News Item: : SPORT
(Category: Hírek)
Posted by esaniko
csütörtök 19 január 2017 - 10:23:22

Két góllal nyert a Liga Kupában a Váci KSE csapata, az év legeredményesebb testnevelője: Nagy Péter, a Boronkay tanára lett.

A Liga Kupában szereplő Váci KSE férfi kézilabda csapata kedden este a ceglédieket fogadta a váci sportcsarnokban. Az első találkozón idegenben egy gólos ceglédi győzelem született. Éppen ezért a hazaiak a visszavágás reményével léptek pályára. A váciak kezdték jobban a találkozót, akik 4-2-re és 10-7-re is vezettek az első játékrészben. A szünetet követően 15-13-as állásról folytatódott a játék. Tartotta előnyét a Vác, sőt a 47. percben már 5 góllal is vezetett csapatunk. A hajrában Lendvay 4 perces kiállítást kapott, de ez idő alatt sikerült megtartani 3 gólos előnyünket. Az utolsó percekben szépítettek a ceglédiek, de végül 26-24-re nyert a Vác. Csapatunkból Vasics és Lendvay 6-6 góllal volt a legeredményesebb játékos.

A Magyar Tudományos Akadémia dísztermében jutalmazták a Diákolimpia elmúlt tanévének országos döntőin elért kimagasló eredményeiért és tevékenységéért 15 iskolát, 20 testnevelő tanárt és 3 rendezőt. Pest Megyéből a középiskolák eredményességi pontversenyében második helyen végzett a Váci Boronkay György Műszaki Szakgimnázium és Gimnázium, míg az év legeredményesebb testnevelője Pest megyében Nagy Péter lett, szintén a Boronkayból.