csütörtök 02 február 2017 - 13:57:24

Az élvonalbeli női kézilabda bajnokságban hazai pályán nyert a Vác csapata, a férfi Liga Kupában itthon tartotta a pontokat a Váci KSE, Százhalombattán versenyeztek a Váci Vízmű SE aquatlonosai.

Az első osztályú női kézilabda bajnokság 12. fordulójában: IPRESS Center Vác – Budaörs 30-26. Az első félidőben lassan, de elhúzott a vendégektől 4 góllal a váci együttes. A folytatásban sok hibát vétettek a hazaiak, és ezt kihasználták a vendégek, akik kiegyenlítettek, sőt a vezetést is átvették. Végül nagy csatában 16-16-os döntetlennel mehettek pihenőre a csapatok. A második félidő elején felváltva vezettek 1-1 góllal a csapatok, majd a félidő közepéhez érve 2 góllal meglógtak a budaörsiek. Sikerült csapatunknak fordítania és a hajrában 4 gólos előnyt szereznie, s ezt a lefújásig megtudták tartani. A váciak közül Temes 9, Helembai és Nascimentó 6-6 góllal volt a legeredményesebb játékos.

A férfi kézilabda Liga Kupa mérkőzésen a csoportkör utolsó hazai összecsapásán: Váci KSE – Mezőkövesdi KC 38-31. A hazaiak a frissen igazolt jobbátlövővel, Sztanojeviccsel kezdték a mérkőzést. Játékunk ezúttal lendületes volt és bár kezdetben hibák csúsztak bele, a tizedik perc után sikerült a vendégek koncentrációját megtörnünk és indításgólokkal nagy előnyre tettünk szert. Bár a védekezésünk nem volt tökéletes a gyors játék nem feküdt az ellenfélnek, így előnyünk egyre nőtt és már a pihenőre eldőlni látszott a mérkőzés. A szünet utáni folytatásban a vendégek megpróbálták a lehetetlent, de terveiket hamar visszavertük, így már csak a győzelem aránya volt a kérdéses. Mivel a csapatok már nem különösebben foglalkoztak a védekezéssel felváltva potyogtak a gólok és végül hét góllal győztük le a vendégeket. A váciak közül Vasics és Popovics 7-7, Csicsikalo 6 góllal volt a legeredményesebb játékos.

A Százhalombattai Vuk SE rendezésében aquatlon felkészülési versenyt rendeztek a Duna-parti város uszodájában és a környékén. Az úszásból és futásból álló versenyen ott voltak a Váci Vízmű SE versenyzői is. Kocsis Tamás edző tanítványai remek eredményeket értek el: Tilinger Emese a legkisebbek kategóriájában 1. helyezést ért el. Az újonc 1 kategóriában Hertel Máté 1. lett, Tilinger Hunor 3. helyezést szerzett. Az újonc 2 kategóriában Monostori Botond, és Nyerges Réka egyaránt 3. helyezést ért el.