kedd 21 február 2017 - 08:30:45

Két gólos vereséget szenvedett a Váci KSE férfi csapata Balatonfüreden, a nőknél az IPRESS CENTER Vác együttese 10 gólos győzelmet szerzett Kispesten.

Az élvonalbeli férfi kézilabda bajnokságban Balatonfüreden lépett pályára a Váci KSE csapata. A mérkőzés első negyedében a váciak vezettek 1-2 góllal, majd fordítottak a hazaiak, akik szinte állva hagyták a Duna-partiakat és megléptek 4 góllal. A félidő hajrájában 2 gólt szerezve felzárkóztak Lendvayék. A szünet után a fürediek gyorsan 6 gólos előnyt szereztek, de a váciak nem adták fel és újból felzárkóztak. Ez sok energiát kivett a fiúkból, s ezt kihasználva a hazaiak ismét elléptek 5 góllal. A mérkőzés hajrájában, nagy csatában egy gólra felzárkóztak a váciak, de az utolsó percben a fürediek bebiztosították győzelmüket, így Balatonfüred – Váci KSE 26-24. A váci csapatból Vasics 7 és Sztanojevics 5 góllal volt a legeredményesebb játékos.

Fordulót rendeztek a női elsőosztályú kézilabda bajnokságban is, ahol az IPRESS Center Vác együttese Kispesten vendégszerepelt. A találkozó kiegyenlített játékkal kezdődött, majd 4 góllal elhúztak a hazaiak. Gyorsan váltottak a váciak, akik 7 perc alatt megfordították az állást és két gólos vezetéshez jutottak, melyet a félidő végéig meg is őriztek. A pihenőt követően lassan, de egyre nagyobb lett a váciak előnye, akik végül egy gólgazdag összecsapáson 10 góllal nyertek: Kispest – IPRESS CENTER Vác 31-41. A váci csapatból Nascimentó 11 és Radosavljevics 8 góllal volt a legeredményesebb játékos. A Debrecen váratlan Békéscsabai vereségének köszönhetően a váciak az 5. helyen állnak a bajnokságban.

Az NB II-es labdarúgó bajnokság tavaszi első fordulójában: Nyíregyháza – Vác 1-1-es első félidőt követően 1-3. A találkozó részleteiről a szerda esti sporthíreinkben hallhatnak nézőink.

Kedden 18 óra 30 perces kezdéssel férfi kézilabda Liga Kupa elődöntőt rendeznek a sportcsarnokban. A Váci KSE ellenfele a Balmazújváros csapata lesz. Ha tehetik menjenek ki és szurkoljanak csapatunknak.