hétfő 20 március 2017 - 09:30:51

Hétfőn Argentína válogatottjával játszik a váci női kézilabda csapat, döntetlent ért el Balmazújvárosban a Vác NB II-es labdarúgócsapata, 3 érmet szereztek a váci paraatléták Prágában.

Az Ipress Center-Vác női elsőosztályú kézilabda csapatára a Mosonmagyaróvár otthonában aratott magabiztos győzelem után rövid bajnoki szünet vár. Csapatunk legközelebb március 25-én, szombaton fogadja Vácott a Fehérvárt. A rövid bajnoki pihenőre a válogatott hét miatt kerül sor, együttesünkből Sonja Basic a horvát, Sanja Radosavljevic a szerb válogatottba kapott meghívót. A bajnoki szünetben természetesen az edzések nem állnak meg, teljes erőbedobással készülnek a váci lányok a folytatásra. Válogatottjaink visszaérkezése után március 20-án hétfőn 16 órakor a Váci Sportcsarnokban edzőmérkőzésen fogadják Argentína nemzeti válogatottját.

Az NB II-es labdarúgó bajnokság hétközi, 25. fordulójában: Balmazújváros – Vác FC 0-0. A bajnoki tabella 3. és 4. helyezett csapatainak találkozóján nagy küzdelem alakult ki a pályán. Az újváros támadott többet, de veszélyes gólhelyzeteket nem sikerült kialakítaniuk. Volt lehetősége a váciaknak is, de próbálkozásaikat a hazai védelem hatástalanította. Az egyenlő erők találkozóján végül gól nélküli döntetlen eredmény született.

Prágában került sor a 8. INAS Fedett Pályás Európa Bajnokságra. A parasportoló atléták európai seregszemléjén két sportolóval is képviseltette magát a Váci Reménység Egyesület. Szikora Gyula edző vezetésével Keresztesi Erika és Szöllösi István utazott a cseh fővárosba és igazán világraszóló eredményt értek el. Első helyre kívánkozik a 4x400 méteres váltóban indult magyar csapat, Keresztesi Erikával a tagjai között. A négy magyar lány fantasztikus teljesítményt nyújta VILÁGCSÚCS IDŐVEL EURÓPA BAJNOKI címet szerzett.
Erika még egy bronzéremmel gazdagodott, 800 méteres síkfutásban ért harmadikként célba. Szöllősi István sem akart lemaradni és hatalmas egyéni csúcsot elérve súlylökésben elért második helyezésével egy ezüstéremmel gazdagabban térhetett haza.