-kajak-kenu
-atlétika
-kosárlabda
-rögbi

Barátságos edzőmérkőzéssel fejezte be a szezont a Váci NKSE női kézilabda csapata. A váciak ellenfele az Algír válogatott volt, amely ellen a második félidő 21. percéig vezettek is 2-3 góllal a mieink, de akkor a vendégek egy jó véghajrának köszönhetően behozták hátrányukat és megnyerték a mérkőzést 30-25-re.

Ausztriában rajtolt el az evezősök világkupa futama. A Linzben megrendezett versenyen a férfi könnyűsúlyú kétpárevezősöknél az A-döntőbe jutott Hirling Zsolt és Varga Tamás kettős ötödikként ért a célba. A nők egyéni versenyében Szabó Katalin 9. lett, míg a normálsúlyú férfi kétpárevezősőknél a Pető Tibor - Haller Ákos duó a 19., a könnyűsúlyúaknál a Galambos Péter - Varga Tamás Csabával a 21. helyen zárt.

Velence adott otthont a Duna-Régió Kajak-kenu diákolimpia döntőjét. A Váci Hajó Sportegyesület versenyzői közül nyert versenyszámában Fazekas Botond, Noé Bálint, és Noé Milán 2-2 számban, a Noé Zsombor – Nagy Péter duó és a Nagy Mihály, Laczkó Máté, Noé Bálint váltó. Ezen kívül 10 második és 3 harmadik helyezést értek el a váciak.

Zamárdiban rendezték meg a X. Nemzetközi Veterán Atlétikai Találkozót és Emlékversenyt. Itt elindult a verőcei Csehné Kurdi Angelika is, aki 100 méteres síkfutásban második, távolugrásban első lett. A hazai versenyt követően a szlovákiai Nyitrán egy veterán atlétikai versenyen is részt vett. Itt a korcsoportjában, a 45 éveseknél 200 méter síkfutásban és távolugrásban első lett.

A Pest megyei kosárlabda bajnokság döntőjébe a Gödöllői EAC II. csapata és a Váci Reménység került. A finálé első mérkőzésére Vácott került sor, ahol nagy csatában a rutinosabb, magasabb osztályt is megjárt játékosokat felvonultató gödöllőiek nyertek 67-58-ra. A visszavágóra június 13-án, szerdán Gödöllőn kerül sor.

Székesfehérvár adott otthont a Rögbi Diákolimpia Országos Döntőjének. A váci Király Endre Szakközépiskola csapatai kétszer állhattak fel a dobogóra. A Junior II. korosztályban, és a Junior I. korosztályban is egyaránt a második helyen zárta a diákolimpia döntőjét a Király Endre Szakközépiskola csapatai. Kadett korcsoportban a 7. helyen végzett az iskola gárdája.