csütörtök 27 április 2017 - 08:16:51

Döntetlent játszott a Vác NB II-es labdarúgó csapata, 26. alkalommal került sor a Dr. Vanyek Béla atlétikai emlékversenyre.

Az NB II-es labdarúgó bajnokság hétvégi fordulójában: Sopron-Vác 0-0. Az első játékrészben nagyon nem találták a ritmust a váciak. A lelkesebben és agresszívabban játszó hazaiak uralták a játékot, a 15. percben a vezetést is megszerezhették volna, Erdélyi ziccerét azonban Halasi bravúrral hárította. Sok hibával, pontatlanul játszottunk, a párharcok zöméből is vesztesen jöttünk ki. Azonban az első félidő hosszabbításában így is megszerezhettük volna a vezetést, de nem tettük. A második játékrészben feljavult a játékunk, több helyzetet sikerült kidolgoznunk, sőt Balajti révén még a kapufát is eltaláltuk, azonban gólt nem sikerült szereznünk. Ugyan az ellenfélnek is adódott lehetősége, azonban vagy a védőink vagy Halasi mindig jó helyen volt, így egy brusztolós, nem egy szemet kápráztató mérkőzésen igazságos döntetlen született.

A Váci Reménység Egyesület idén is megrendezte a Dr. Vanyek Béla Atlétikai emlékversenyt. Idén 26. alkalommal került sor az országos megmérettetésre. A Reménység sportolói közül nyert távolugrásban és magasugrásban Fekete Fanni, súlylökésben Monoki Katalin, távolugrásban az ifiknél Kertész Levente. Súlylökésben Mizera Tamás. Ifi fiú gerelyhajításban Jancsik Tamás, súlylökésben az ifiknél Rózsa Boglárka, gerelyhajitásban Lukács Gergő, újonc-serdülő távolugrásban Kareczki Petra és Veres Kira. Súlylökésben Jancsik Martin. Gyermek I és II. korcsoportos fiú gerelyhajításban Ragács Róbert Zoltán, a lányoknál gyermek I. korcsoportban Bartos Panna győzött. A Parasportolók Országos Dobóbajnoksága a Dr. Vanyek Béla Emlékversenyen került megrendezésre. A rajthoz állt sok tehetséges fiatal versenyző mellett jelen voltak az ország legeredményesebb para dobóatlétái is. Számukra ez az áprilisi verseny volt az idei első szabadtéri megmérettetés. Kategóriájában a Reménység sportolói közül nyert súlylökésben Szöllősi István, Nagy Ambrus Zsolt, és Gulyás Levente. A Cházár Iskolából Varga Máté. Buzogányhajításban Nagy Ambrus Zsolt, a nőknél súlylökésben és buzogányhajításban Szigeti Noémi végzett az első helyen.