hétfő 08 május 2017 - 08:45:32

Döntetlent ért el a Vác labdarúgó csapata, 3 érmet nyertek a váci karatésok Vácrátóton, az újpesti öbölben versenyeztek a kajak-kenusok, fitness versenyen második lett Tajthy Hanna.

Az NB II-es labdarúgó bajnokság hétközi fordulójában: Szeged – Vác 0-0. Az első félidőben a hazai klub honlapja szerint egy helyzetet sem láttak a nézők, unalmas mezőnyjáték folyt. A szünetet követően sem változott a játék képe. A 70. percben félbeszakadt a mérkőzés vihar miatt. Fél óra után a naplementében folytatták a bajnokit a felek, és egy szöglet utáni fejessel rögtön veszélyeztetett a Vác, de Prokop bravúrral ütötte ki a jobb felsőbe tartó labdát. Közben újra esni kezdett, Mihály pedig egy szép lövéssel tesztelte a váci kapust, de gólt nem ért, így maradt a gól nélküli döntetlen.

Vácrátót adott otthont a III. Rátót Kupa karate versenynek, melyen 33 klub 260 versenyzője mérkőzött meg a gyerektől a senior korosztályokig. A Vác-Deákvár SE Kyokushin Karate szakosztályát 5 versenyző képviselte. Benedek Bendegúz a gyerek 1 korcsoport nehézsúlyában harmadik helyezés ért el. Boros Máté a junior könnyűsúlyban indulva, kemény három meccs után a dobogó legalsó fokára állhatott fel. Sensei Wachtler Viktor a senior abszolút kategóriában 76 kilósan a 87, 92 és 112 kilós ellenfeleit legyőzve első helyezést ért el. Antal Ákos, a gyerek 2. korcsoportban az 5. helyen végzett, Antal Bence a serdülő kategóriában az 5.-8. helyen zárta a versenyt.

Az A-HÍD Építő Kupa Öbölkör bajnokságot idén is az Újpesti öbölben rendezték meg. Versenyszámában és korosztályában a Váci Kajak-kenu Baráti kör Nőtincs egyesületből 2. lett a Besze Julianna - Fehér Emma kettős. A Göd SE versenyzői közül nyert Gál András és 2. lett Rácz Brigitta. A Váci Kajak-Kenu SE csapatából első lett Horányi Tamás, és a 3. helyen végzett Somoghy Bence, valamint Molnár Kristóf. A Váci Vasutas SE versenyzői közül a legjobb eredményt Péter Dániel érte el, aki 5. lett, Zalai Áron pedig a 6. helyen zárta a versenyt.

A Papp László Sportaréna adott otthont a FitBalance Fitness International Cup versenynek, melyen részt vett Tajthy Hanna a váci Royal Fitness Club színeiben. Hanna tavaly nyáron megnyerte Vácon a Dunakanyar Szépe szépségversenyt. Idén életében először állt versenyzőként színpadra, ahol az első fordulóban, a minősítő versenyen a három minősítés közül rögtön arany minősítéssel tovább jutott az éles versenyre, ami pár órával később kezdődött. Junior bikini fitness kategóriában ezüstérmet hozott el és indult felnőtt kategóriában is, ahol mindössze egy lépéssel maradt le a dobogóról: 4. helyezést ért el.