News Item: : SPORT
(Category: Hírek)
Posted by esaniko
kedd 09 május 2017 - 08:50:48

Világkupát nyert Galambos Péter, a fővárosban nyertek a váci kézilabdás lányok, a labdarúgók is győztesen hagyták el a hétvégi mérkőzésen a pályát, megkapta a Vác FC az NB II-es licencet.

A Vác Városi Evezős klub sportolója Galambos Péter a belgrádi Evezős Világkupán könnyűsúlyú egypárevezősben aranyérmet szerzett. A részletekről szerda esti sportműsorunkban számolunk be.

Az élvonalbeli női kézilabda bajnokság 23. fordukójában: MTK Budapest – IPRESS Center Vác 23-33. Az első percek kiegyenlített játékát követően, a váciak 3 gólos előnyt szereztek. Egészen az első félidő 27. percéig meg volt ez a különbség, majd a hátralévő időben, zsinórban 3 gólt értek el a vendégek, s ennek köszönhetően 16-11-es vezetéssel mehettek a szünetre a játékosok. A fordulást követően két Jovetics találattal tovább nőtt a váciak vezetése. A 49. percben már 10 gól volt a különbség a csapatok között, és ez a mérkőzés végéig meg is maradt. A váci csapatból Soós 7, Jovetics és Basics 5-5 góllal volt a legeredményesebb játékos.

Az NB II-es labdarúgó bajnokság hétvégi fordulójában: Vác – Cigánd 2-0. A találkozó 29. percében egy bedobást követően Major tört be a 16-oson belülre a balösszekötő helyén, amikor lerántották! A tizenegyest Balajti Ádám a bal alsó sarokba gurította. A 92. percben Niedermüller a jobb oldalon Kákonyival játszott össze, aki az ötös jobb sarkáról bepasszolta a labdát Zsolnainak, aki a menteni igyekvő hálóőr mellett az üres kapuba helyezte a 2. gólunkat.

A Magyar Labdarúgó Szövetség licencadó bizottsága döntése értelmében a Vác FC labdasrúgó klub megkapta a 2017-18-as szezonra a klublicencet a másodosztályban való szerepléshez. A klublicenc rendszert szakmai szempontok alapján 5 fő kritérium határozza meg: Személyügyi és adminisztratív kritériumok, Sportszakmai kritériumok, Jogi kritériumok, Infrastrukturális kritériumok és Pénzügyi kritériumok. Az öt fő kritérium csoporton belül összesen 58 féle kritérium pont van, aminek klubunknak meg kellett felelni.