kedd 16 május 2017 - 08:22:06

A férfi élvonalbeli kézilabda bajnokság utolsó fordulójában nyert a Váci KSE csapata, Albertirsán versenyeztek a Reménység gerelyesei.

Az élvonalbeli férfi kézilabda bajnokság utolsó fordulójában hazai pályán szerepelt a Váci KSE együttese. Az ellenfél a megyei rivális csapat, azaz a Cegléd volt. A mérkőzést a vendégek nagy lendülettel kezdték, s ennek köszönhetően gyorsan 2 gólos előnyt szereztek. A váciak lassan ébredeztek, majd ezt a hátrányt hamar kiegyenlítették. A folytatásban újból nagyobb sebességi fokozatra kapcsoltak a ceglédiek, akik ezúttal 5 találattal elhúztak. A félidő hajrája nagy fordulatot hozott, mert a váciak védekezése nagyot javult, elől pedig jöttek a gólok, ennek következtében sikerült a szünet előtti másodpercekben az egyenlítés. A második félidőt ezúttal a hazaiak kezdték jobban, akik egy 6-1-es periódust produkáltak. Hatalmas formajavulás történt a hazaiaknál, akik remekül játszottak, s végig megtartva előnyüket megnyerték a találkozót: Váci KSE – Cegléd 32-29. A váci csapatból Popovics 10, Vasics és Topics 6-6 góllal volt a legeredményesebb játékos.

A Váci Reménység Egyesület gerelyesei Albertirsán, a 4. Ecsedi László Emlékversenyen szerepeltek. Gyermek korosztályban remekeltek versenyzőik! Első helyezést ért el Bartos Panna, Kalecz Barnabás, Ragács Róbert, és Jancsik Martin. Második lett: Jeszenszky Zsombor, valamint Bényi Dániel. A 4. helyen végzett: Földesi Gergő, és 5. lett: Bartos Bence.