csütörtök 18 május 2017 - 09:58:08

Idegenben kapott ki a Vác labdarúgó csapata, két váci egység is elindult a Brnoi ORV-n.

Az NB II-es labdarúgó bajnokságban: Csákvár – Vác 1-0. A feszült, nem túl magas színvonalú mérkőzés első húsz percében helyzetet egyik csapat sem tudott kidolgozni. Az első kaput eltaláló lövésre a 26. percig kellett várni, ekkor Balajti megpattanó lövését hárította könnyedén a hazaiak kapusa. A 34. percben Bakos próbálkozott jó 20 méterről szabadrúgással, azonban kísérletét Szentpéteri könnyedén hárította. Ez volt a hazai csapat első kaput eltaláló lövése. A 40. percben aztán ismét a hazaiak veszélyeztettek, ekkor Molnár lövését hárította bravúrral kapusunk, így az első játékrészben gól nem született. A második félidőben a hazaiak keményen, sokat ütközve játszottak, azonban főként mezőnyjátékot láthattak a nézők, gólhelyzetek nélkül. A 78. percben azonban a semmiből megszerezte a vezetést a hazai csapat. Bakos az oldalvonal közeléből jó 35 méterről végezhetett el szabadrúgást. Középre rúgott labdájába senki nem ért bele, így Szentpéteri mellett érintés nélkül kötött ki kapunkban. A hajrában újabb helyzetet már egyik csapat sem tudott kialakítani, így egy tipikus egygólos mérkőzésen nyert a hazai csapat. Csákvár – Vác 1-0.

Lezajlott a serdülő evezős válogatott idei legnagyobb nemzetközi megmérettetése, az Olimpiai Reménységek Versenye, a csehországi Brno városában. A verseny a Visegrádi Együttműködés országainak részvételével zajlik, ahova mind a négy tagország a legjobb serdülő korú versenyzőit küldi. A magyar színeket 39 versenyző képviselte 15 csapattal. Mind a 11 hajóosztályban sikerült csapatot rajthoz állítani, ebből négyben pedig „B” egységet is tudtunk versenyeztetni. A pontversenyben második helyen zártunk a házigazdák mögött, megelőzve a lengyel és szlovák válogatottat. A Vác Városi Evezős Klub versenyzői is tagjai voltak a válogatottnak. Aranyérmet nyert férfi kétpárevezősben a Szilágyi Konrád - Szklenka Bence kettős. A 4. helyen végzett női kétpárevezős „B” egységünk, a Gedeon Rozi - Kis Natália Luca páros. A versenyzők edzője Mácsik Miklós.