hétfő 29 május 2017 - 09:40:53

Az IPRESS Center Vác egy gólos győzelmet aratott hétközben, subbuteo OB-n Baros Gábor bronzérmet szerzett, a váci úszók a BVSC Kupán versenyeztek.

Az IPRESS Center Vác női kézilabda csapata hétközben Budaörsön lépett pályára. A kiesés elől menekülő hazaiak ellen a váciak villámrajtot vettek, mert a találkozó első perceiben gyorsan elhúztak négy góllal. A folytatásban is megmaradt előnyünk és a szünetig 5 gólos vezetést szerzett csapatunk. A második félidőben 5-6 gólos váci előny volt szinte végig, de a hajrá tartogatott izgalmakat. A budaörs az utolsó percre kiegyenlített, de a váciak keze nem remegett meg és az utolsó másodpercekben megszerzett góllal megnyerték a mérkőzést. Budaörs – IPRESS Center Vác 29-30. Csapatunkból Jovetics 7, Farkas és Basics 6-6 góllal volt a legeredményesebb játékos.

Bronzérmet szerzett Baross Gábor a 2017. évi Subbuteo Egyéni Országos Bajnokságon Budapesten. Gábor a subbuteo szakágban az osztrák TFKN Dragons játékosa. A legjobb tíz versenyző két ötfős csoportba kapott besorolást, a csoportból Gábor másodikként jutott az elődöntőbe. Itt döntetlen után szétlövéssel esett ki Csíbor László ellen, hogy aztán megsemmisítő vereséget mérjen Székely Miklósra a bronzmeccsen. Ezzel a bronzéremmel Gábor kiharcolta világbajnoki részvétel jogát, így ősszel ő is utazhat Franciaországba!

A 16. BVSC Kupa Nemzetközi Úszóversenyen ott voltak a Váci Ifjúsági SE úszói is. Madudák Marcell nyert 50, 100 és 200 méter háton, Lajos Gergő az első helyen végzett 50 méter mellen, második lett 50 méter gyorson, és 50 méter pillangóúszásban. Pető Benedek 2. lett 50 méter mellen, a harmadik helyen végzett 200 méter mellen, 50 méter háton és 100 méter mellúszásban.

A hétvégére egy sporteseményt szeretnék a figyelmükbe ajánlani. Szombaton 18 órától rendezik meg a női élvonalbeli kézilabda bajnokság utolsó fordulójában az IPRESS Center Vác – Győr bajnoki mérkőzést.