News Item: : SPORT
(Category: Hírek)
Posted by esaniko
kedd 30 május 2017 - 08:24:39

Az evezős Európa-bajnokságon Galambos Péter ezüstérmet szerzett, az IPRESS Center Vác női kézilabda csapata vereséggel zárta a szezont.

Az evezős Európa Bajnokságot a csehországi Racice-ben rendezték meg az elmúlt héten. A kontinens tornán 34 ország összesen 532 versenyzője állt rajthoz. A magyar csapat 7 egységgel, azaz 13 versenyzővel vett részt. Közöttük ott volt a Vác Városi Evezős Klub versenyzője, Galambos Péter is, aki remek versenyzéssel bekerült a vasárnapi fináléba. A férfi könnyűsúlyú egypárevezősök elképesztően erős döntőjében óriási csata alakult ki az első négy versenyző között, már a 2000 méteres táv legelejétől kezdve. Peti fél hajóhosszal lemaradva az élen haladó svájci versenyzőtől 1500 méterig harmadik helyen evezett. Rendkívül erősen hajrázott a teljes mezőny, de Peti nem hagyta magát, az utolsó 500 méteren "beindította a rakétákat" és a norvég versenyzőt megelőzve zárkózott fel csapásról csapásra. Az utolsó 250 méteren négy egység fej-fej mellett küzdött az érmekért, és csak a célfotó tudott dönteni a helyezésekről.
Galambos Péter végül a svájci versenyző mögött mindössze 13 századmásodperccel ért célba, hat századdal megelőzve belga versenytársát. Az ezüstérmet szerző versenyző edzője Rapcsák Károly.

Az élvonalbeli női kézilabda bajnokság utolsó fordulójában: IPRESS Center Vác – Győr 27-35. A mérkőzést a győriek kezdték lendületesebben, akik öt perc alatt dobott öt találatukkal elhúztak a váciaktól. Ezért már a 7. percben időt kellett kérnie Szilágyi Zoltánnak, s ezután meg is született az első hazai gól. Támadásainkban sok volt a hiba, és folyamatosan nőt a különbség. A 23. percben 5-15-nél volt meg először a csapatok között a tízgólos differencia. A szünetig sikerült tartani magunkat, így 10-19-es győri előnnyel zárult az első 30 perc. A második játékrész elején zsinórban 3 gólt dobtunk és felzárkóztunk 7 találatra. A mérkőzésen mindkét edző egyre több fiatalnak is lehetőséget adott. A hajrában potyogtak a gólok s végül 8 góllal nyert a Győr Vácott. Csapatunkból Radoszavljevics 5, Basics pedig 4 góllal volt a legeredményesebb játékos.

Az NB II-es labdarúgó bajnokságban: Vác – Zalaegerszeg 0-0. Részletesebben a szerda esti sporthíreinkben hallhatnak a meccsről.