csütörtök 03 augusztus 2017 - 08:58:17

Gólnélküli döntetlennel kezdte az új bajnokságot a Vác FC labdarúgó csapata, véget ért Győrben az EYOF.

Az elmúlt hétvégén új „hazai” pályán a III. kerületben a Vác FC pabdarúgó csapata megkezdte szereplését a Merkantil Bank Liga NB II 2017/2018-as szezonjában. Rögtön egy rangadóval kezdtek a fiúk, hiszen ellenfelük a tavalyi évben 4. helyen végző Soroksár SC csapata volt. Rekkenő hőség és mintegy 300 néző fogadta a csapatokat a gyönyörűen újjáépített óbudai sporttelepen. A kilátogató nézők két ellentétes félidőt láthattak. Az első játékrészben a váciak uralták a játékot, több helyzetet kialakítottak, melyeket sajnos rendre ki is hagytak. A szünet után feljavult a vendégcsapat, ők játszottak jobban, több helyzetet is kialakítottak, sőt Huszák révén a kapufát is eltalálták. A 84. percben a váciaknál egy szépen felépített bal oldali akció végén Gulyás került ziccerbe, lövését azonban Kovács bravúrral hárította, így maradt a gólnélküli döntetlen, Vác-Soroksár 0-0.

Befejeződött Győrben az Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál, amelyen Vác városát 2 sportoló képviselte. Atlétikában Jancsik Tamás, kézilabdában pedig Kácsor Gréta. Tamás gerelyhajításban állt rajthoz, ahol 63 méter 45 centiméteres dobással az 5. helyen végzett. Gréta a leány kézilabda válogatottal egészen a döntőig menetelt, ahol Romániát 30-23-ra győzték le és nyerték meg a tornát.