hétfő 14 augusztus 2017 - 09:00:52

A Ferencvárossal játszott edzőmérkőzést a Váci NKSE női kézilabda csapata, hat érmet szereztek a Dunai Sárkányok a franciaországi Európa-bajnokságon.

Felkészülési mérkőzésen az Elek Gyula Arénában szerepelt a Váci NKSE női kézilabda együttese ahol a Ferencváros ellen léptek pályára Szilágyi Zoltán lányai. Váci vezetéssel kezdődött a találkozó, majd pillanatok alatt elhúztak a hazaiak 6-2-re. Időt is kértünk, de ez sem segített, mert a folytatásban megduplázták az előnyünket, és a félidő derekára már nyolc góllal vezetett a fradi. A szünetig felváltva estek a gólok és nem sikerült lefaragnunk a hátrányból. A második félidőben lépésről lépésre jött fel a Vác, amelyben Szamoránsky Piroska is szerepet kapott. A vendégek két gólra zárkóztak fel, ám ekkor Kovacsics Anikó is megrázta magát, és végül hatgólos győzelemnek tapsolhatott a szép számú közönség. Ferencváros – Vác 36-30.

A 17. EDBF Sárkányhajó Klub Legénység Európa-bajnokságot a franciaországi Divonban rendezték meg. Az Eb-n Magyarországot öt klub képviselte: a Kőrös Dragon SE, a Dragon Steel, a Dunai Sárkányok Vác, a Fekete Gyöngy és a Dragonmasters. A váci egyesület csapatai remekül szerepeltek a kontinens tornán: 200 és 500 méteren egyaránt a senior A női csapata 3. lett. 500 méteren a senior A vegyes csapat 2. helyen végzett. 2000 méteren a Senior A vegyes: 3., a Senior A női: 2., és a Senior A open csapat: 1. helyezést ért el.