-evezés
-bírkózás
-asztalitenisz
-atlétika

A Pest megyei labdarúgó bajnokság első osztályában az elmúlt hétvégén 2-2-es döntetlent játszott az Őrbottyán a Délegyháza ellen, a Fót pedig 1-0-ra kikapott Gödöllőn. A megyei II. osztályban Albertirsa – Mogyoród 0-3, Püspökhatvan – Dunabogdány 3-1, Kisnémedi – Verőce 1-2, Erdőkertes – Pomáz 6-5, és Pilisvörösvár – Tahitótfalu 11-1.

Az ECVD központi regionális ülőröplabda Európa-bajnokságon részt vesz a Mozdulj SE Vác csapata is. Az alapszakaszban az A-csoportban szerepelnek, ahol az első fordulón vannak túl a csapatok. Itt a váciak a horvát Sisak csapatát 3-2-re legyőzték, a szerb Fantomi Szarajevótól 3-0-ra és a magyar Piremon SE Nyíregyházától 3-1-re vereséget szenvedtek.

Vasárnap immár 17. alkalommal rajtolt el a Fut a Vác, melyen több mint 500-an vágtak neki a 2 és 6 kilométeres távoknak. A délelőtt 10 órai rajt és a közel 30 Celsius fokos hőmérséklet sem tántorította el a futás szerelmeseit. Sok-sok év után először futhattak végig a sportolók a történelmi belvároson, a felépült főtéren. A Konstantin téren fordultak vissza a futók és a kerékpárút menti árnyas fák alatt tértek vissza a szérűskertbe. A 2 km-es távot a hölgyeknél: Keresztesi Erika, a férfiak között: Mészáros Henrik teljesítette a leggyorsabban. A 6 km-es versenyen nyert az Általános iskola alsós lányai közül Sebestyén Boglárka, a fiúknál Danisovszki Márk, a felsős lányoknál Szabó Adrienn, a fiúknál Elsik Renátó volt a leggyorsabb. A középiskolás lányoknál Szabó Tímea, a fiúknál Szaniszló Barnabás lett az első. A felnőtt hölgyeknél Budai Katalin, a férfiaknál Sági József ért először a célba. A szenior hölgyeknél Selmecziné Simonfi Edit a férfiaknál Kiss János nyer. A menedzserek között Vígh Mihály diadalmaskodott. Az iskolák közötti versenyt az Árpád Fejedelem Általános Iskola nyerte több mint 100 résztvevővel.

Az evezősök Vidék Bajnokságára, mely egyben a második válogató is volt Sukorón a Velencei-tavi evezős pályán került sor. A Vác Városi Evezős Klub versenyzői közül első helyezést ért el versenyszámában a Nógrádi Tivadar, Varga István, Mácsik Miklós, Noé Gábor négyes, a Varga Tamás Csaba, Galambos Péter duó, a Hénap Zsolt, Varga Tamás kettős, Bácskai Dominika, Pap Márkó, Kondér Barna, a Noé Gábor, Nógrádi Tivadar páros, a Noé Gábor, Jakócs György, Varga László, Nógrádi Tivadar alkotta négyes, Galambos Péter, és a Sáray Dorina, Bartha Katalin, Novák Nikoletta, Pornói Zsófia, kormányos: Berta Blanka alkotta négypárevezős.

A serdülő szabadfogású birkózó országos bajnokságon 139 versenyző indult el, amelyen a Vác Városi Sportegyesület négy fővel képviseltette magát. Két súlycsoportban bajnoki címet szereztek sportolóik. A 38 kilogrammban első lett Németh Béla a Karolina Katolikus Általános Iskola, és a 42 kilogrammos súlycsoportban az első helyen végzett Juhász Bence az Árpád Fejedelem Általános Iskola tanulója.

Befejeződött a 2006-2007. évi Pest Megyei Asztalitenisz Csapatbajnokság. Az „A” csoportban szereplő Göd csapata 21 mérkőzéséből 5 győzelmet, 3 döntetlent és 13 vereséget ért el. A megszerzett 13 ponttal a nyolc csapatos mezőnyben a hatodik helyen végeztek. A „B” csoportban a Váci Reménység csapata szerepelt. Az itt lejátszott 21 találkozóból 8 alkalommal nyertek, 1 mérkőzés végződött döntetlenre és 12 meccsen kikaptak. A megszerzett 17 ponttal a nyolc csapatos bajnokságban a hatodik helyen végeztek.

A speciális Szakiskolák Országos Atlétikai Bajnokságára Szegeden került sor. A váci Cházár András Óvoda, Általános iskola és Speciális iskola Zichy utcai iskolájának sportolói közül Keresztesi Erika 200 méter síkfutásban 1., 400 méter síkfutásban pedig 2. helyezést ért el. Rácz Szandra 2. lett 100 méter síkfutásban, valamint távolugrásban. A harmadik helyen végzett Tóth Alexandra 100 méter síkfutásban és távolugrásban, Simo Boglárka 1500 méter síkfutásban, Szendi Norbert 1500 méter síkfutásban és a leány 4x100 méteres váltó, melynek tagja volt: Keresztesi Erika, Rácz Szandra, Turcsán Melinda és Tóth Alexandra.