kedd 12 szeptember 2017 - 08:10:15

Kettős győzelemmel jutott tovább az EHF Kupában a Váci NKSE női kézilabda csapata, vereséggel rajtolt hazai pályán a Váci KSE férfi kézilabda csapata.

A Váci NKSE női felnőtt kézilabda csapata a hétvégén megkezdte nemzetközi kupaszereplését. Csapatunk az EHF Kupa első fordulójában az izraeli Holon együttesével játszott mindkétszer Vácott. Az első mérkőzésen a váciak 46-17-re nyertek. A gólok számát nézve a váciak megfelezték félidőnként találataikat, 23-23 alkalommal voltak eredményesek játékrészenként. A vendégek az első félidőben 12, míg a másodikban 5 gólig jutottak. Csapatunkból Jovetics 9 és Radoszavljevics 7 góllal volt a legeredményesebb játékos. A második összecsapáson Holon – Vác 18-44. A sok hibával tarkított mérkőzésen a hazaiak folyamatosan léptek el ellenfelüktől és biztosan nyerték meg az összecsapást. A váciak közül Szondi 8 és Radoszavljevics 6 találattal volt a legeredményesebb játékos. A váciak kettős győzelemmel jutottak tovább az EHF Kupában, ahol a német kupagyőztes Buxtehuder SV lesz a következő ellenfelünk.

A Váci KSE első osztályú férfi kézilabda csapata vasárnap hazai pályán megkezdte a bajnoki szereplést. A mieink a Gyöngyös csapatával mérkőztek meg az első fordulóban. Vác – Gyöngyös 24-25. A vendégek kezdték jobban a találkozót, akik gyorsan több gólos előnyhöz jutottak. A váciak később ébredtek fel, de percek alatt kiegyenlítettek, majd fej-fej mellett haladtak a csapatok. A szünetet követően 10-10-es állásról indult a játék. Ebben a játékrészben hol a vendégeknél, hol pedig a hazaiaknál volt az 1-2 gólos előny. A hajrában aztán 4 góllal elhúztak a váciak, de nem tudták megtartani előnyüket, mert sorra hagyták ki helyzeteiket, míg a gyöngyösiek szinte minden támadásukból gólt értek el és megfordították az állást és nyerték meg egy góllal a mérkőzést. A váci csapatból Holpert 10 és Balázs 5 góllal volt a legeredményesebb játékos.