hétfő 18 szeptember 2017 - 08:47:30

A váci futsal csapat hazai pályán kapott ki, sorsoltak a labdarúgó Magyar Kupában, szombaton hazai pályán szerepel női kézilabda csapatunk.

Az NB II-es futsal bajnokság 2. fordulójában hazai pályán szerepelt a Vác Futsal SE csapata. Az ellenfél a Csenger együttese volt. Már az első percben előnyhöz jutottak a vendégek. A váciak sokat hibáztak, s ezt kihasználva kettőre növelték előnyüket a csengeriek. A hazaiak kivitték kapusukat a mezőnybe támadásaiknál, de gólt nem sikerült szerezniük. Nem úgy az ellenfélnek, amely folyamatosan veszélyesen támadott, előbb kapufáig jutott, majd a félidő utolsó percében újabb gólt is szerzett. A szünetet követően 3 gólos hátrányból folytatta a Vác a játékot. Bár újabb gólt kapott csapatunk, de Siskó Manó, Hegyvári Dávid és Sipeki István góljaival felzárkóztunk egy találatra. Egyenlíteni nem sikerült, mert a védelem mindig összehozott egy gólt. Az utolsó percben Hirt lőtt egy szép gólt, de az üresen maradó kapunkba betaláltak a csengeriek és alakították ki a végeredményt: Vác-Csenger 4-6. A fordulóból még egy eredmény: Berettyóújfalu – Dunakeszi Kinizsi 6-2.

A Magyar Labdarúgó Szövetség Versenybizottsága elkészítette a Magyar Kupa 6. fordulójának párosításait, melyben már a Vác FC csapata is érdekelt volt. A váci együttes jövő szerdán 15 órakor Nagyatádon lép pályára. A Keszei Ferenc edzette Somogy megyei első osztályban szereplő csapat 5 győzelemmel, veretlenül, jelenleg mindössze rosszabb gólkülönbséggel 2. a bajnokságban.

A Váci NKSE a 2. fordulóval kezdi meg a női élvonalbeli kézilabda bajnoki küzdelmeit, ugyanis csapatunk 1. fordulóbeli mérkőzését, EHF Kupa kötelezettségük miatt elhalasztották. A bajnoki nyitányra Vácott kerül sor, ahol az újonc Kecskemét együttesét látja vendégül Szilágyi Zoltán csapata szombaton 18 órai kezdettel.