kedd 03 október 2017 - 08:09:04

Egerben játszik a hét közepén a Vác női kézilabda csapata, 2 váci evezős is részt vett a Világbajnokságon, brazil játékost igazolt a Göd asztalilabdarúgó csapata.

A Magyar Kézilabda Szövetségben kisorsolták a Magyar Kupa II. fordulójának párosításait, ahol a Váci NKSE csapata a másodosztályú bajnokság Keleti csoportját holtversenyben vezető Eger Eszterházy együttesét kapta ellenfélnek. A csapatok megegyezése alapján a mérkőzést október 4-én, szerdán 16 órától rendezik meg Egerben.

Az 2017. évi evezős Világbajnokságra az Egyesült Államokbeli Sarasotaban került sor. A magyar csapatban két váci evezős is helyet kapott. Galambos Péter könnyűsúlyú egypárban az elődöntőben a 6. helyen végzett és a „B” döntőbe került. Ott az 5. helyen ért célba, így összesítésben a 11. helyet szerezte meg. A felnőtt könnyűsúlyú négypár egységünk, a Fiala Balázs, Tamás Bence, a váci Csiszár Péter, és Krpesics Péter az elődöntőben egy igencsak kemény futamban tisztességesen teljesítette a pályát. A fiúk az utolsó 500 méteren minden erejüket bevetettek és így ötödikként értek célba. Ezáltal az egység a 'B' döntőbe jutott, ahol az 5. helyen végzett, így végül a 11. helyen zárták a világbajnokságot.

Brazil asztali-labdarúgót igazolt le a Forte ALC Göd együttese. Ivan Santos hazájában edződött versenyző, aki jelenleg a lengyelországi Wroclaw városában él, így átmenetileg egyéni edzésekkel készül a novemberben rajtoló 12 érintéses Csapatbajnokságra. Vele megerősödve a Santos-Balizs-Szathmáry felállású Gödnek a sportág történetében először lesz reális esélye arra, hogy megszorongassa a bajnoki cím örökös védőjét, a 12 érintéses asztali-labdarúgás magyarországi egyeduralkodóját, a Debrecen SC-t. Ezzel együtt lehetőség nyílik arra is, hogy második csapatuk, a Forte ALC Vác a Baross-Kollár-Erős felállásban vágjon neki az idei szezonnak, amely csapat egy bravúros szerepléssel akár dobogó-közelbe is érhet.