csütörtök 19 október 2017 - 09:22:07

Hét gólos vereséget szenvedett idegenben a Vác női kézilabda csapata az EHF Kupában, 5 góllal kaptak ki bajnoki mérkőzésen a férfi kéziseink.

A női EHF Kupa 2. fordulójának első mérkőzésén a német Buxtehude otthonában szerepelt a Váci NKSE csapata. A mérkőzés első félidejében remekül tartották magukat a mieink, a szünetre egy gólos hazai vezetéssel mehettek a csapatok. A második félidőben nagyot változott a játék képe, mert a németek előnye folyamatosan nőt, volt már 10 gólos a különbség is. A hajrában csökkentette hátrányát a váci együttes és végül 7 góllal 33-26-ra vereséget szenvedett. Csapatunkból Lakatos 6, és Barján 5 góllal volt a legeredményesebb játékos. A visszavágóra október 21-én, szombaton 18 órától kerül sor a váci sportcsarnokban.

Az élvonalbeli férfi kézilabda bajnokságban hazai pályán szerepelt a Váci KSE csapata. Az ellenfél a Komló együttese volt. A bajnokságban még pont nélkül álló váciak jól kezdték a találkozót, mert gyorsan 3 gólos előnyt szereztek. A vendégek csak a 7. perc elején lőtték első találatukat. A félidő felénél már 4 gólos volt a hazaiak vezetése, majd 10 percel később már 9-9 volt az állás. Az utolsó másodpercekben lőtt góllal vették át a vezetést a komlóiak. A szünetet követően ezúttal vendég gólokat láthattak a szurkolók, amikor is 4 találatnyi volt a különbség. A folytatásban többször egy gólra felzárkóztunk, de egyenlíteni nem sikerült. A hajrában az elfáradó, nagyon pontatlanul és sok hibával játszó Váci KSE-nek sorra lőtte góljait a Komló és végül 27-22-re nyert ellenünk. Csapatunkból Balázs Maros és Koller Tamás 4-4 góllal volt a legeredményesebb játékos.

Szerdán fordulót rendeznek a női első osztályú kézilabda bajnokságban. A Váci NKSE csapata hazai pályán a Budaörs együttesét látja vendégül. A találkozóra 18 órakor kerül sor a váci sportcsarnokban.